Başkan Erdoğan'ın 'döviz' kararına Ali Koç'tan tuhaf yorum!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 gün içinde dövizle yapılan anlaşmaların liraya dönmesi yönündeki kararıyla ilgili tuhaf bir yorumda bulunarak "Bu, Türk futbolunun kalitesini artıracak veya öz kaynağından sporcu yetiştirilmesine vesile olacak bir şey değil. Tamamen ekonomik bir karar." dedi.

15 Eylül 2018 Cumartesi 01:34
Başkan Erdoğan'ın 'döviz' kararına Ali Koç'tan tuhaf yorum!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zaten ekonomik bir amacı olan döviz kararıyla ilgili tuhaf bir açıklama yaptı.

"FUTBOLUN KALİTESİNİ ARTIRACAK BİR ŞEY DEĞİL"

Ülker Stadı'nda yapılan "Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu" sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Koç, döviz kararıyla ilgili soru üzerine, "Türk futbolunu etkileyeceği birçok unsur var. Bu, Türk futbolunun kalitesini artıracak veya öz kaynağından sporcu yetiştirilmesine vesile olacak bir şey değil. Tamamen ekonomik bir karar. İlerleyen zamanlarda hep beraber bu konuyu değerlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

Kararı dün öğrendiklerini ve çok yeni bir unsur olduğunu belirten Koç, şunları kaydetti:

"YERLEŞİK DENİLDİĞİ ZAMAN, YABANCI FUTBOLCULARI KAPSAMIYOR"

"Mevzuatta 'Türkiye'de yerleşik' ifadesi yer alıyor. Futbolcularımız da bu tanıma giriyor. 30 gün içinde dövizle yapılan anlaşmaların liraya dönmesi emrediliyor. Futbolcuları kapsadığını düşünüyorum ama mevzuatla ilgili uzman arkadaşlarımın incelemesinden sonra konuşmamız daha doğru olur. İlk okuyuşta 'Türkiye'de yerleşik' dendiği zaman Türk futbolcuları kapsıyor, yabancı futbolcuları kapsamıyor."

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Eylül 2018 Cumartesi 01:34

YORUM YAZ

 • MüslümanMüslüman4 ay önce
  yahudi dolar sever. Ne Türk, ne TL. koçbonk ne yapmıştı? dolmaza devam dememişmiydi?
 • cebeci hakancebeci hakan4 ay önce
  Adam gibi adam Ali Koç,,, senin yorumunu ekmek kafalılar anlamaz...06 gfb
 • süleyman şahsüleyman şah4 ay önce
  ali koç bence normal konuşmuş,neresi tuhaf? yerli oyuncuları kapsıyor,yabancıları kapsamıyor diyor,elbette yabancı oyuncu parasını döviz cinsinden ister,bunun neresi tuhaf,döviz kararının ekonomik olduğunu söylüyor bu da doğru,ancak katılmadığım husus ise başlangıçta yaptığı konuşma,bu kararın türk futboluna katkısı konusundaki cümlelerine katılmıyorum,zira TL bazında yapılan anlaşmalar kulüblere yarayacak,kulüplerin cebinden fazla para çıkmayacak,bu da altyapıya daha fazla kaynak ayıracak demektir...işte hatası budur,katılmıyorum...zaten bu ali koç un gezi olaylarından defosu var..sıkıntılı bir durum
 • Mert Ozan ÇelikerMert Ozan Çeliker4 ay önce
  Bu yorumun neresi tuhaf? Sadece bir tespit, o kadar! Yorumların çarpıklığına şaşırmamak elde değil!
 • adem biroladem birol4 ay önce
  sen nasıl fererbahçe nin başına başkan olabildin ki...
 • abdullahabdullah4 ay önce
  sn.Ali koç yeter artık birazda yerli ve milli olun.7 den 70 e tüm millet elini taşın altına koyuyor.sizde biraz fedakarlık yapın.Yuzyıldır bu millet size hizmet ediyor.
 • lalelilaleli4 ay önce
  çapulcuların hamisi seyn kendi işine bak senin ülke diye derdin olabilirmi tatkı su kurnazı
 • hacegan 0hacegan 04 ay önce
  hani dedeniz v.k.zade merhum dövletle uğraşılmaz demişti buban gibi dövlete kafa tutacak öyüyünce zaar , dövletle savaşılmaz hele sen hiç yapaman bubası nemalanma bitince halkın ülkenin yararı olan yol ,köprü baraj ,projelerini eleştirdi haddi olmayarak sen anca kendi işinin patronusun başka bi şey hiç değilsin seni çooooook aşarkendi işine bak bubasının oğlu
 • FRANKOFRANKO4 ay önce
  ALI KOC DENILEN ....DE FETODONLARINI Y.LIYOR.
 • saddisaddi4 ay önce
  başlarım senin futboluna. yerin dibine batsın.
 • KAMİLKAMİL4 ay önce
  NE KADAR PARLATMAYA ÇALIŞILSA DA .,BU TİP YABANCI SERMAYEDARI AİLELER YOLUN SONUNA GELDİLER...YA KENDİLERİ TOPARLAYIP BU SİSTEMİN GEREKTİRDİĞİ GİBİ DAVRANIRLAR YADA KEPENKLERİ İNDİRİRLER...
 • KAYAKAYA4 ay önce
  Bu Gerizekalı ,Ülkeden haberi yok ekonomik savaşverdiğimizi adam algılamamış bile . EKONUMİK SAVAŞTAYIZ DOLARLA VE ABD İLE koç uzun zamandır böyle futbolunla işimiz yok.Ülkesine yabancı iş adamı cocuklarından nefret ediyorum.
 • Osman ÖzkanOsman Özkan4 ay önce
  koç her ne kadar bir futbol kulubunun başkanı olsa,da öyle görünse,de koçun birinci görevi yüz yıl önce parçalanan devletimizin buğün yeniden eski güç ve ihtişamına dönüş yolunda aldığı mesafeleri küçümsemek önüne setler çekmek ve hızını kesmek için beşinci kol faaliyeti hazırlıkları yapan bir ekibin baş aktörüdur bu konuda devletimizin ilğili birimleri inşaallah gerekli tedbirleri almışlardır.
 • nacinaci4 ay önce
  travma belirtileri
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer4 ay önce
  Birileri..Bu..Koch..Ailesine.."Siz..kimsiniz..be" .. demeyecek..mi..Bu..ne..Cüret..
 • OğuzOğuz4 ay önce
  bunun neresi "tuhaf" adam özgürce fikrini söylemiş...
 • mfgmfg4 ay önce
  Artık Türk futbolcularımızda ya formaliteden ya gerçekten londrada miamide ev satın alıp oraya yerleşik gözükürler.Böylece aşmış olurlar ne var ki_? Devleti en büyük şekilde sömüren koç ailesinin halka şirin gözüksün diye başkan yaptığı sayın koç sözünü söylemiş yine
 • HasanHasan4 ay önce
  Yabancilari neden kapsamasin lira alsinlar paralarini burada harcasinlar doviz disari cikmasin klupler icinde gayet iyi bir karar bence.
 • hakan dinlerhakan dinler4 ay önce
  gezide teröristleri destekleyen koclar tosunları zoruna gitmiş bunlar Türk Müslüman Değil yahudi normal ne macına giderim nede bir ürününü alırım sana ekmek yok bu Ülkede

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ocak 2019