Seçim 2019 Sayfası

''Erdoğan'ı düşürmek için 12 milyar dolar harcadılar''

Sudanlı yazar Dr. Fatih Ali Hasaneyn, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili bazı körfez ülkelerinin çirkin planını gözler önüne serdi. Hasaneyn, bazı körfez ülkelerinin Erdoğan'ı iktidardan düşürmek için 12 milyar dolar harcadığını öne sürdü.

14 Haziran 2018 Perşembe 17:33
''Erdoğan'ı düşürmek için 12 milyar dolar harcadılar''

Sudan resmi haber ajansı SUNA'da düzenlenen bir programda, 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hasaneyn, seçimlere Körfez ülkeleri başta olmak üzere dış güçlerin etki etmek istediğine dikkati çekti.

Bir dönem Bosna Hersek'in ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç'in danışmanlığını yapan, Türkçe ve Boşnakça bilen Hasaneyn, "Bazı Körfez ülkeleri, Erdoğan'ı iktidardan düşürmek için 12 milyar dolar harcadı. Bunun yanı sıra ABD, Almanya, İsveç ve Norveç gibi ülkelerin de benzer etkileri var. ABD'nin Türkiye içerisindeki işbirlikçilerine etkisi büyük." iddiasında bulundu.

Akademisyen Usame el-Eşkar da bölgenin içinde bulunduğu olağanüstü şartlarda Türkiye'de genel seçimlerin yapılacağına dikkati çekti.

Türkiye'ye yönelik belirli bir takım ülkelerden daha çok Avrupalı tarafların yönettiği bölgesel bir sistem tarafından saldırının olduğuna işaret eden Eşkar, "Avrupalı bazı taraflar, Osmanlı mirası ile Türkiye siyaseti güçlenirse ve uluslararası sahada önemli bir güce dönüşürse Avrupa'ya karşı sert olacağını zannediyor." ifadesini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 17:33

YORUM YAZ

  • hercaihercai10 ay önce
    ghh sen tam bir sapiksin, ustelik, tam gerizekalisin!
  • ghhghh10 ay önce
    iyi olmuş defol gitsin
  • nn10 ay önce
    Yo yoyumuşak yaparızsert olmaz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019