Erdoğan imzaladı! Bürokrasinin azaltılması genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına yönelik genelge Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

12 Ekim 2018 Cuma 07:59
Erdoğan imzaladı! Bürokrasinin azaltılması genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına yönelik genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Genelgede Erdoğan, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde sorun çözen, çözüm üreten, sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı ile bürokrasinin azaltılmasının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin öncelikli hedeflerinden olduğunu vurguladı.

Başvuru sahibine gecikmeksizin bilgi verilecek

Kamu hizmetlerinde hantallığa neden olan hususların ortadan kaldırılmasının önemine dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletimize hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulması, devlet ve millet bütünleşmesini zedeleyen davranışlardan kaçınılması gerekmektedir. Bu itibarla kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi başvurular anında incelenerek takip edilecek, talebin ilk başvuru yerinde neticelendirilmesine özen gösterilecek, başvuru sahibine yapılan işlemler hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verilecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan genelgede, başvuruların süratli ve doğru sonuçlandırılması amacıyla gerekli tüm tedbirler alınacağını belirtti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2018 Cuma 07:59

YORUM YAZ

 • erdal adanacıoğluerdal adanacıoğlu5 ay önce
  takdir ediyorum
 • YaşarYaşar5 ay önce
  Allah aşkına devlet çıkardığı kanunlara uymuyor ki genelgelere uysun ancak mahkemeler devlete yanlış yapıyorsun derse ancak uyguluyorlar en büyük kanun tanımaz devletin bürokrasisi...
 • dürüstdürüst5 ay önce
  Syn.Başkan başta yetkili bürokratların buna uyması ve takibi gerekir,ancak esas sorun onlarda.!!! Yani:Elmanın kurdu içinde.
 • MekmenımınMekmenımın5 ay önce
  Aynı kurumun il müdürlüğü belki vatandaşın dilekçesini alabilir ilgili yere gönderebilir lakin. Başka bir kurumun hayatta dilekçesini almaz. Ayrıca. Vatandaş dilekçeyi verdiği yeri kıskaca alıyor. İşinin yapılacağı birimi umursamıyor. Dilekçeyi alan yer işlem yapma yetkisi olmuyor ama vatandaş çözümün sonucunu ordan almak istiyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019