Erdoğan'dan İmamoğlu'na: Seçimden sonra hesabını vereceksin

İstanbul'da toplu açılış töreninde konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Valisi'ne 'İt' diyen CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı Ekrem İmamoğlu'na sert sözler söyleyerek "Seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin." dedi.

18 Haziran 2019 Salı 16:02
Erdoğan'dan İmamoğlu'na: Seçimden sonra hesabını vereceksin

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İStanbul'da toplu açılış töreninde konuştu. 23 Haziran seçimlerine ilişkin de açıklamalarda bulunan Erdoğan, Ordu Valisi'ne hakaret eden Ekrem İmamoğlu'na "Seçimden sonra bunun hesabını vereceksin" dedi.

Erdoğan'ın açıklamarı şöyle;

İki aday arasındaki farkın 29 binden 13 bine gerilemiş olması manidardır. Geçen akşam TV programında bunu da inkar ediyor. Niye? Yalan bunların genlerine işlemiş genlerine. Ne diyor? Ben diyor Ordu Valisine ‘it’ demedim. Ne dedim? ‘Basitleşme’ dedim. Yahu bütün görsel medyada var, yazılı medyada var. Dedin, dedin. Seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin. Dur bakalım bitmedi iş; vereceksin.

"Biz ne valimize 'it' dedirtiriz ne de polisimize 'şerefsizler' dedirtiriz"

Benim polisime, polislerime de yanındaki avanesi onlara da şerefsizler diyor. Bunların hesabını vereceksiniz. Biz ne valimize 'it' dedirtiriz ne de polisimize 'şerefsizler' dedirtiriz. Utanmıyor musun ya? Yanında koruma olarak bu milletin polisini alıyorsun sonra da polisime 'şerefsizler' diyorsun. Bunların hesabını soracağız. Herkes yerini de bilecek, haddini de bilecek.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 16:02

YORUM YAZ

 • Fikret_balkanlıFikret_balkanlı1 ay önce
  Ekrem daha dur seni neler bekliyor.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  sağol..Başkanım..Bu..yalancılığı..ve..müfteriliği..ayyuka..çıkan..Ekrem..denilen..karanlık..güçlerin..piyonuna..oy..verecek..olanlar.da..kusura..bakmasınlar..ancak..onun..gubu..sütü..bozuk..kimselerdir..Ağır..oldu..biraz..fakat.."bilmiyordum..yanıldım..kandırıldım"..deme..şansları..artık..kalmadı..her..şey..ortaya..döküldü..biraz..feraset..basiret..biraz..görmek..dinlemek..yeter..de..artar..
 • SeçmenSeçmen1 ay önce
  Pardonda var ise bir durum bağımsız yargı bakar herkes kendi işine baksa olmazmı bak işsiz sayısı olmuş 5 milyon bunun hesabını kim verecek evine ekmek götüremeyen annelerin babaların geceleri aç uyuyan çocuklarına bebelerine hesabı kim verecek ?? Sizin ist seçimini bırakıp milletin verdiği işi yapmanız gerekmez mi ne trump ne macron ne merkel ne putin belediye seçimi için koşturduğunu görmüyoruz ..İst seçim sonucu şimdiden belli en az 500 bin fark atar tüm anketler bu yönde imamoğlu kazanır bu ekonomik ve dış politika başarısızlığı ile yakında sizin yapamadığınız işinizede talip olur :) demedi demeyin .. Seçmen
 • FeritFerit1 ay önce
  Yanlız hakaret deyil seçim zamanı ilgili hükümete iftira atanlarada ağır cezalar verilmeli bu iftiralar seçimi etkilediği için darbecezası verilmeliki hiç bir aday seçimi etkileyecek yalan konuşmasın.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019