Erdoğan'dan 'F-35' açıklaması: Vermezlerse...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Akit TV ortak yayınına katıldı. Akit TV Genel Yayın Yönetmeni Bülent Sarıdiken'in de aralarında bulunduğu gazetecilerin sorularını cevaplandıran Erdoğan 'ABD' ile ilgili ilgili konuştu.

12 Haziran 2018 Salı 00:59
Erdoğan'dan 'F-35' açıklaması: Vermezlerse...

F-35, S-400 ve Münbiç hakkında ABD'ye cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelerde bulundu:

Türkiye çok ciddi bir diplomasi sürdürüyor. Batı'da Rusya-İran ile Fırat'ın doğusunda ise ABD ve koalisyon güçleri ile koalisyon gösteriyoruz. Obama döneminde Münbiç konusu açıldı. G20 toplantısında da bunları konuştuk fakat 'Zeytinlik' operasyonunda bizi Obama yönetimi oyaladı. ABD ile bir toplantı yaptık kendisine Münbiç'te yanınızda görmek istemiyorsanız bunu bilelim, PYD ile yan yana olmak istiyorsunuz bunları biz yutmuyoruz dedim. ABD Münbiç konusunda hep aynı yerdeydi ben de siz yolunuza biz yolumuza dedik. 5000 tır teröristlere yardım verildi, Trump'a söylediğimde bu yardımları 'Olamaz' dediler. 'Bunların seri numaraları var, geri alacağız' deniliyor bakalım samimiyetlerini göreceğiz. F35 konusunda biz anlaşmamızı yerine getirdik. Bu noktada bize yanlış yaparlarsa, hukukun gereğini yaparız. S400'leri hangara çekecek halimiz yok, bunları biz kullanacağız. Biz ABD'nin eline mi bakacağız?

Haber Tarihi: 12 Haziran 2018 Salı 00:59

YORUM YAZ

 • Salıh DemırSalıh Demır13 gün önce
  reıs sen işinı bılırsın abd nınemrınde degılızreısın emrındeyızgerekenı yapreıs
 • Murat Murat 13 gün önce
  CHP olsa. Bu. S400. Hangala. Çeker. Kullanmazne gerek. Vardır. Kim. Bilir. BU. CHP.BELKİDE. PKK. HİBE. EDER. YADA. TOPRAĞA.GÖMER. BU. CHP. ZİHNİYETİ. ONUN.İÇİN. HALK. OY. VERMİYOR.Hep. Dandik. Kişiler. Tarafından. Yönetiliyor. Chp
 • Ahmet Ahmet 13 gün önce
  Murat koçum sen ilkokulu kaç senede bitirdin.
 • adnanadnan13 gün önce
  o kadar reis dik dur gavur perişan olsun
 • hercaihercai12 gün önce
  O kadarrr! Belki, amerkan ucaklari degil de rus ucaklari almamiz lazim. Yazilimlarina en azindan amerikalilar giremiyor. Gercek dusmanimiz da AMERIKA!
 • Erdal ErkalErdal Erkal12 gün önce
  Sen İşini Bilirsin Reis.
 • komünistkomünist13 gün önce
  millet uyanıyor reis, amerikanın kurulduğundan beri türkiye düşmanı oldu biliyorlar, sana umut bağlamışlardı bu göbek bağını kesersin diye, tam bir hayal kırıklığı yarattın
 • ayhan birolayhan birol13 gün önce
  ahmet sen ne okudun? millete sataşacağına düşünceni yaz belki bizlere de bir faydan dokunur
 • ABDURRAHİMABDURRAHİM13 gün önce
  EN BÜYÜK ERDOĞAN. GERİSİ VATAN.....DİR. HALA GÖZÜNÜZÜ AÇAMADINIZ MI ?

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü