Erdoğan'dan canlı yayında 'Filistin' açıklaması: Bir not geldi şu an, Amerika bir kez daha hüsrana uğradı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek ve Yayın Danışmanı Ersoy Dede ile 'Cumhurbaşkanı Özel Yayını'nda "Bir not geldi şu an elime" diyerek BM'deki zaferi açıkladı ve "Amerika bir kez daha hüsrana uğradı" dedi.

14 Haziran 2018 Perşembe 00:52
Erdoğan'dan canlı yayında 'Filistin' açıklaması: Bir not geldi şu an, Amerika bir kez daha hüsrana uğradı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek ve Yayın Danışmanı Ersoy Dede ile 'Cumhurbaşkanı Özel Yayını'nda "Bir not geldi şu an elime" diyerek BM'deki Filistin kararını açıkladı ve "Amerika bir kez daha hüsrana uğradı" dedi.

FİLİSTİN TASARISI KABUL EDİLDİ

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda, Filistin halkı için koruma talep eden karar tasarısı kabul edildi.

Türkiye'nin yoğun girişimlerinin ardından Cezayir'in de desteğiyle Filistin tasarısını görüşmek üzere BM Genel Kurulu, özel oturumda toplandı.

BM Genel Kurulunda düzenlenen oturumda, ABD tarafından BM Güvenlik Konseyinde veto edilen, Filistin halkı için koruma isteyen tasarı tekrar görüşüldü ve oylamaya sunuldu.

Tasarı 120 oyla BM Genel Kurulunda kabul edildi. Tasarıya 8 ülke karşı çıktı, 45 ülke ise çekimser kaldı.

Kararda, "BM Genel Sekreterinden, mevcut durumu inceleyip en kısa zamanda, söz konusu tasarının kabul edilmesinin ardından 60 gün içinde İsrail işgali altındaki Filistin'de sivillerin korunması, güvenliği ve refahı için yapılması gerekenlerin yanı sıra uluslararası koruma mekanizmalarıyla ilgili önerilerinin de bulunduğu yazılı rapor sunması" talep ediliyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 00:52

YORUM YAZ

 • ahmetahmet9 ay önce
  o zaman bm kudüse derhal barış gücü gönder vazifen bu
 • she-ezshe-ez9 ay önce
  Bu dünyanın ve bilakis Türkiyenin binlerce çözülmemiş probleri olmasına ragmen MB hep israil leyhine ,igrenc çifte standrt kulanarak, kararlar alıyor. Şimdi birileri dünyanın öbür ucundan kalksın BM Türkiyenin Kürt halkına yaptıklarından dolayı karar teklif etmiş olsa RTE hemen kalkar ve bunu Türkiyeye karşı komplo oldugunu derdi. ..
 • fetösavarfetösavar9 ay önce
  Güzel haber...ama ABD müttefikimiz stratejik açıklamalar yapmak lazım
 • ferhatferhat9 ay önce
  BM nin İsrail için aldığı yeni bir karar değil toplam 28.karar alındıSonuçta İsrail tınlamıyor ve BM bir şey yapamıyor.Kim neye seviniyor anlamış değiliz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019