Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir müjde daha! Sebze-Meyveden sonra sıra o ürünlerde

Keçiören'de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Halk Ekmek'te nasıl ucuz ekmeği biz vatandaşımıza verdiysek şimdi de sebzede meyvede her türlü üründe... Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gideceğiz. Oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz.'' dedi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 13:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir müjde daha! Sebze-Meyveden sonra sıra o ürünlerde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören'de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan vatandaşlara bir müjde daha vererek ''Halk Ekmek'te nasıl ucuz ekmeği biz vatandaşımıza verdiysek şimdi de sebzede meyvede her türlü üründe... Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gideceğiz. Oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz.'' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

"Kartaltepe Kent Ormanı da ilçemize hizmet verecek; özellikle de aileleriyle spor yaparak keyifli vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Belediyemiz öncülüğünde tamamlanan Yükseltepe kentsel dönüşüm projesiyle 451 vatandaşımız evlerine kavuştular.

"Fiyatlar yarı yarıya indi''

Semt pazarı dedim... Niye? Son günlerde Türkiye'de bir oyun oynanmaya başladı. Patlıcan, domates, patates, salatalık... Fiyaları tırmandırmaya başladılar. Bu bir terör estirmeydi. Bu teröre karşı nasıl Gabar'da Cudi'de Tendürek'te nasıl inlerine girdiysek, bu sebze-meyve gıda terörünü estirenlere de evet şimdi belediyelerimiz vasıtasıyla tanzim satışlar semt pazarlarını kurarak Ankara İstanbul başta olmak üzere bugün itibariyle ucuz ürünü satmaya başladık. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş vaziyette.

"Sıra temizlik malzemelerinde''

Halk Ekmek'te nasıl ucuz ekmeği biz vatandaşımıza verdiysek şimdi de sebzede meyvede her türlü üründe... Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gideceğiz. Oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz. İşte Ticaret Bakanlığımız hallere teftiş için elemanlar gönderdi. Onları dövmeye kalktılar. Niye? Ruhlarında sıkıntı var.

Turgut kardeşimiz 1994 - 2009 arasında Keçiören'de o büyük değişimi gerçekleştirerek bugünkü Keçiören'in temellerini atmıştır. Kendisini yeniden göreve davet ettim. İnşallah 31 Mart'tan sonra Mustafa Ak kardeşimizin bıraktığı yerden ilçemizi alacak ve gönül belediyeciliği anlayışıyla Keçiören'i çok daha ileriye taşıyacaktır.

Ankara sıradan bir il değil, istiklal harbini yönetmiş bir şehrimizdir. Ankara, cumhuriyetimizi kurmuş bir şehirdir. Ankara; rahmetli Menderes'e rahmetli Özal'a sahip çıkmış şehrimizdir. Ankara, Türkiye'nin tüm renklerini bünyesinde buluşturan şehrimizdir. Ankara, 15 Temmuz'da istiklaline ve istikbaline sahip çıkarak destan yazmış bir şehrimizdir. Ankara yerli ve milli olan her şeye yüreğini açan şehrimizdir. Hepsinden önemlisi Ankara başkentimizdir, gözbebeğimizdir. Bunun için Ankara'da başarılı olmaya önem veriyoruz. Ankara, özellikle de Keçiören geçtiğimiz seçimlerde bizi hiç mahcup etmedi. Zaten mesele belediyecilikse bu konuda kimse bizim elimize su dökemez.

Büyükşehirde 5 dönem Kayseri'yi yönetmiş olan, daha sonra milletvekilimiz olan, ardından kendisiyle Çevre Şehirclik Bakanı olarak ki o da biliyorsunuz azami yerel yöneticiliğin üst zirvesidir. Çevre Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki kardeşimle de büyükşehiri yöneteceğiz. Büyükşehirde Özhaseki, Keçiören'de Altınok kardeşimizle beraber yola devam edeceğiz. 31 Mart akşamı bu ikiliyi birbirinden ayırmayacaksınız.

'Defalarca deneyip başaramamış şahsı CHP sahneye sürdü'

Geçmişte defalarca deneyip başaramamış bir şahsı yeniden bu CHP sahneye sürdü. Bir kez daha söylüyorum. Kendini beş kez Kayseri gibi bir ilde büyükşehir belediye başkanı olarak ispat etmiş bir isim. Çevre Şehirclik Bakanı olarak ispat etmiş bir isim ve Keçiören'de de kendini yaklaşık 15 yıl burada ispat etmiş bir belediye başkanı. Ve şimdi beraber yürüyeceğiz.

CHP kiminle el ele? Kandil'in desteklediği HDP, İYİ Parti, Saadet ve FETÖ. Bunlarla el ele yürüyor. Bunların zıllet ittifakı var, bunların illet ittifakı var. Bizim de cumhur ittifakımız var. Cumhur ittifakımızın özelliği var. Bize 15 Temmuz darbe girişiminde bulunanlara karşı biz bütünleştik. Orada CHP var mıydı? Yoktu. HDP var mıydı? Yoktu. Diğerleri var mıydı? Yoktu.

Ve bu kardeşiniz gecenin saat 01.15'inde Atatürk Havalimanı'na indiğinde milletiyle iç içeydi. Fakat 23,15'te de meğerse bay Kemal oraya gelmiş, tankların koruması altında ayrılarak Bakırköy Belediyesi'ne gitmiş. Sonra da ne diyor? "Bana da haber verseydiler gelirdim" diyor. Ya milyonlar meydanlara dökülmüş, sen hala bana da haber verseydiler diyorsun. Özel sipariş mi gerekiyor? Bu vatan meselesi. Terörizme karşı bir mücadele.

"Pazara kadar değil mezara kadar yürüyeceğiz''

Nitekim 7 ağustos'ta kendisini davet ettik, cuma akşamına kadar bize cevap vermedi. Gelemeyeceğini söylediler. Sonra herhalde baskıya dayanamadı Cuma akşamı geleceğini bildirdiler. Fakat ondan sonra da bizim birlik beraberlik, Yenikapı ruhu dediğimiz olaya tahammül edemedi, ayrıldı. E zaten bizlerle beraber olamazdı. Şimdi biz cumhur ittifakı ile bu yolda yürüyoruz, yürüyeceğiz. Pazara kadar değil inşallah mezara kadar yürüyeceğiz.

Ankaralılar siyaset mühendisliklerine prim vermez. Başkentliler icraata bakar, vizyona bakar, birikime tecrübeye bakar. Bunların hepsi de Mehmet Özhaseki kardeşimi tarif eden vasıflardır. Altınok kardeşimi tarif eden vasıflardır.

Dünyadaki en büyük tefeci IMF'dir. Türkiye'yi IMF'den biz kurtardık.

CHP, İş Bankası'nın yüzde 28,5 gibi ortağıdır. CHP'nin hisselerini er ya da geç Hazine'ye devredeceğiz.

Arifiye'deki palet fabrikasını satmamızdan bahsediyor. Böyle bir satış söz konusu değil. işletmesini Katar ve Türk ortaklığına 25 yıllığına devrettik.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 13:27

YORUM YAZ

 • ismailismail8 ay önce
  Ben Almanya’da yaşıyorum ancak şartlar Türkiye’den daha mesela çocuk okulla geziye gidiyorsa bunu devlet öder , yaşlısına herkese bir ödenek vardır extra yardımlar ,örneğin maaşınıza kirazına,Alman devleti yardım eder, size geçinecek kadar para verir,Çeşitli dernek paraları bir çok kuruluştan yardım alırsınıztabi geçinmezseniz bunlar böyledir, fakat Türkiye’de hayat çok pahalı ve bu şartlar yokcehalet kol geziyor işte Almanya gibi olmamız zor onun için çok çalışmalıyız…
 • m:am:a8 ay önce
  gerçekmi
 • selim ustaselim usta8 ay önce
  ben yurt disinda yasiyorum. Burda Alman ekmegi 2€, yani 12lira. Bes kisilik evde 130€ ceyran parasi ödüyoruz. Su parasi 25€. Kira 700€. Asgari ücret burda bekar 800, evli 1250€.Türkiye de yasayanlar bosuna zivilti yapiyor. Halbusuki bilseler AKP gittimmi mum gibi arayacaklar onu. Napcan cehalet kol geziyor bazi insanlarda iste...particilik ne kötü illet. Kör etmisler gözlerini hakikati görmezler
 • YunusYunus8 ay önce
  2023 de Ülkemizin Kuzeyinde Nur Topu gibi bir "Yahudistan Devleti" doğuyor.
 • salihsalih8 ay önce
  sat seka yi tüpraşı . telekomu devir . şeker fabrikaları devret sonrada koskoca devletin işi mercimek domates uğraşmak olmuş.. kimse demiyor ki tarım bakanlığı ne işe yarar.... la havle..
 • demokratdemokrat8 ay önce
  Peki marketin bakkalın halcinin durumu ne olacak tanzim satıslara gidemeyen tanzimlerin olmadığı illerde halk ne yapacak bunuda müjde diye veriyorlar ya
 • konyalıkonyalı8 ay önce
  Helal reisim allah razı olsun
 • FatihFatih8 ay önce
  2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyoruz. Komedi valla istanbul vr ankaraya birkac baraka satis yeri korunca ekonomi fırlar artik. Almanya zaten simdi kiskancliktan geberiyor. Merkel domates isine giriyormus.
 • cccccc8 ay önce
  Hükümete çağrım traktör ve kamyonet vb. taşıtlar ile seyyar satış yapan sebze ve meyvecilerin önü açılsın.Patates seyyardaa 2-2,5 tl markette 4,95-6 tl.
 • İBRAAAMİBRAAAM8 ay önce
  ben inşaat sektörü ile uğraşıyorum ,reise burdan sesleniyorum, demir,beton,çimento,tel ,çivi,tuğla %200 arttı bi el atıverindebelediyeler demir ve diğer malzemeleri de satsın
 • TERÖRTERÖR8 ay önce
  REİS, Hele şu şehirlerdeki çarpık yapılaşma TERÖRÜ var ya....Şaşırdım hangisine el atılacak.Heryer BETON YIĞINI,BETON.İşte çevre bu.Hergün 24 saatimiz bu çevrede geçiyor.Belediyeler ise 10 m2 lik boş alan arıyor.İmara açmak için.Bu yapı TERÖRÖRÜ ne de bir el atsak ne güzel olurdu.Belediyeler bile ulaşım TAM KİLİT olmasın diye metro için köstebek gibi yer altına inmezdi ne güzel olurdu değil mi? Marka marketleri (ÇEVRE(!) maskesi ile POŞET masrafından (Aman TERÖRÜ nden)kurtardık,hatta bu işten para kazanmalarını da sağladık.Şükür bu TERÖR bitti.Birde kibrit kutusu gibi Beton Yığını TERÖRÜNÜ bitirsek ne güzel olurdu değil mi?...
 • AlpAlp8 ay önce
  Hani nerede serbest piyasa ekonomisine dayalı liberal anlayışınız ?!
 • saddisaddi8 ay önce
  halk ekmek yenmiyor. sebzeyi anladık da temizlik malzemeleri sınai mamuldür. fabrika mı kuracaksınız? Herşeyi sattınız. ne kaldı. Artık AKP bitti oy vermeyeceğiz. Oylar Refah partsine...
 • mağdur vatandaşmağdur vatandaş8 ay önce
  marketleri kapatalım bence reisin bir bildiği var
 • TERÖRTERÖR8 ay önce
  REİS,o canım en verimli tarım arazilerinin (İş yerleri,Binalar,Fabrikalar,Oto Yollar la) bitirilme TERÖRÜ ne de bir el atsak, hibrit İSRAİL tohumlarının memleketimizi işgali TERÖRÜ ne de bir el atsak,tarım alanlarını kurtarsak,çarpık büyümeyi önlesek,gıda nedeniyle hibrit-hastalıklıçocuklar/toplum yaratmasak zinde ve sağlıklı bir toplumun temellerine doğru yol alsakne güzel olurdu değil mi?...
 • TERÖRTERÖR8 ay önce
  Reis bir de Küresel Sermayenin TEKEL törörüne-Faiz-Döviz Terörüne - Marketlerin Köylere Kadar,Şehirlerin en ücra sokaklarına kadar şube açma terörüne - küçük ticaret/esnaf erbabının bitirilme TERÖRÜNE,Ailenin-İslam'ın/Değerlerimizin birtirilme TERÖRÜNE,Okullarda müfredat TERÖRÜNE, de öncelikli olarak el bir el atsan da bu asıl TERÖR bitse,bu şekilde fakirlik/işsizlik bitse.Belediyelerde kömür-kumpanya dağıtmadan kurtulsa,bizde tribünlere karşı TAKIYYE yapmaktan kurtulsak ne güzel olur değil mi?...
 • MemetMemet8 ay önce
  Can Ç, uğraşmıyor.Tribünlere oynuyor.Yani halk koyun kendince.O koyun halkın hoşuna gideceği şeyler söylüyor.
 • Can ÇCan Ç8 ay önce
  Asrın liderinin uğraştığı şeye bak . Devleti bırak soğan sarımsakla uğraşBeka meselesiyle kimler uğraşacakAllah güç kuvvet versin nasıl başa çıkıyor anlayamıyorum
 • Can ÇCan Ç8 ay önce
  Asrın liderinin uğraştığı şeye bak . Devleti bırak soğan sarımsakla uğraşBeka meselesiyle kimler uğraşacakAllah güç kuvvet versin nasıl başa çıkıyor anlayamıyorum
 • Can ÇCan Ç8 ay önce
  Asrın liderinin uğraştığı şeye bak . Devleti bırak soğan sarımsakla uğraşBeka meselesiyle kimler uğraşacakAllah güç kuvvet versin nasıl başa çıkıyor anlayamıyorum
 • Çocuk beziÇocuk bezi8 ay önce
  Çocuk bezini de unutmayalım.
 • Vatandaş olarak Vatandaş olarak 8 ay önce
  Tayyip bey bence feti PKK konusuna hic girmeyin adamlar megri megri diyen ALÇAKLAR Don gel hocam bitsin bu hasret diyen ŞEREFSİZLER dediginde cevap veremiyoruz!....
 • TERÖRTERÖR8 ay önce
  Reis bir de Küresel Sermayenin TEKEL törörüne-Faiz-Döviz Terörüne - Marketlerin Köylere Kadar,Şehirlerin en ücra sokaklarına kadar şube açma terörüne - küçük ticaret/esnaf erbabının bitirilme TERÖRÜNE,Ailenin-İslam'ın/Değerlerimizin birtirilme TERÖRÜNE,Okullarda müfredat TERÖRÜNE, de öncelikli olarak el bir el atsan da bu asıl TERÖR bitse,bu şekilde fakirlik/işsizlik bitse.Belediyelerde kömür-kumpanya dağıtmadan kurtulsa,bizde tribünlere karşı TAKIYYE yapmaktan kurtulsak ne güzel olur değil mi?...
 • Yasin BULUT Yasin BULUT 8 ay önce
  Açılım ortağı apo andımız kaldırılsın dedi yerine getirdiniz IYI partinin verdiği andımız önergesi AKP ve HDP ile ayni oyu vererek RED etti neden acaba kim kimle hala beraber???
 • ahmetahmet8 ay önce
  is bilenin kilic kusananin... halkin sagligini bozan, kimyasal-plastik atiklarla cevreyi gelecegi yokeden, trilyon dolarlik kuresel/ABD HOLDINGLERININ hergun kusturacak kadar cok reklam paralarini kat kat hepimizden cikaran kapitalist tuzaktan kurtulmamiza ve butcemize yardimci olur...
 • VeliVeli8 ay önce
  Halkçı Recep Tayyip Erdoğan
 • ZaferZafer8 ay önce
  Devletin işimi fabrika, üretim,soğan hıyar satmak???!!!! Bence hıyar soğan satma işini de özelleştirin.!??
 • doğrucu davutdoğrucu davut8 ay önce
  elektrik ile doğalgazın stokcusu kimler sayın reis bir zahmet onları da deşifre edelim veya tanzim dağıtım yapılsın
 • Yasin BULUT Yasin BULUT 8 ay önce
  Devlet isletmecilik yapmaz diye seker tekel petkim seka tüpraş telekom sat simdi zararina sebze meyve sat.... kira elektirik iscilik kdv hava parasi zabita denetimi varmi bunlar bize yol su elektrik olarak geri gececek bunlar tedbir degil samani fasulyayi pirinci bugdayi ithal eder haldeyiz
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  temizlik maddelerinden ziyade süt ve peynir yağ ürünleri çok pahallı.
 • HaloHalo8 ay önce
  Türkiye'nin gündemi patates soğan mi olmalı. Dünyaya yön verelim istiyoruz. Daha patates ve soğanın planlamasını yapamadık.Çözüm üreticide bence. Gidin üreticiyesorun çözümü size aktarır.
 • mehmet akmehmet ak8 ay önce
  terörün suçlusu chp,pahalılık ve zamlar,enflasyon,devalüasyon dış güçlerin işi,devleti fetöye chp teslim etti........yaşşa be asrımın lideri

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019