Erdoğan'a hakaret eden ODTÜ'lüler serbest bırakıldı

Mezuniyet töreninde taşıdıkları skandal pankart nedeniyle gözaltına alınan ODTÜ'lü 4 "öğrenci" hakkında 1'er yıldan 4'er yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 10:31
Erdoğan'a hakaret eden ODTÜ'lüler serbest bırakıldı

2006 yılında bir karikatür dergisinde yer alan ve o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'a bir dizi hakaret içeren karikatürler Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ndeki (ODTÜ) mezuniyet töreninde bir grup öğrenci tarafından taşınmıştı.

Hakaret içerikli karikatürlerin ardından pankartı taşıyan ve pankartın hazırlanmasına yardım eden 4 öğrenci gözaltına alınmış, sorgularının ardından da tutuklanmıştı.

Mezuniyet töreni sırasında pankartı taşıyan Burak A, Dilan C.Y, Furkan E.D, pankartı tören alanına götürmeye yardım ettiği bildirilen Özge K. ile pankartı bastığı belirlenen Şahin D. hakkında Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 299. maddesinde yer alan "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 1'er yıldan 4'er yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

SERBEST BIRAKILDILAR

Öğrencilerin yargılanmasına tutuksuz devam edileceği gerekçesiyle, tutuklu bulunan 4 isim tahliye edildi. Dava, Ankara 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi 10:31

YORUM YAZ

  • Şeref KazanŞeref Kazan7 ay önce
    Sayın Erdoğanı hiçmi hiç sevmem, ama bu ülkenin Cumhurbaşkanı ona hakaret topluma hakarettir. Bu ... çoçuklarını salan k.... adaletiniz batsın salıveren mahkeme heyetinin ....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019