• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan ve Putin "Troya"yı birlikte izleyebilir

"Troya"yı 8 Nisan'da tarihi Bolşoy Sahnesi'nde beğeniye sunacaklarını belirten Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve Putin'in takvimlerinde 8 Nisan not edilmiş durumda. İnşallah kendilerini misafir etmenin mutluluğunu ve onurunu yaşarız." dedi.

2019-03-17 13:25:00 -
Erdoğan ve Putin "Troya"yı birlikte izleyebilir

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, AA muhabirine, opera ve balenin iç içe geçtiği büyük prodüksiyon "Troya"nın Ankara ve İzmir'de toplam 6 temsil yaptığını, yaklaşık 15 bin kişi tarafından izlendiğini bildirdi. 

Devlet Opera ve Balesinin en iddialı eserlerinden "Troya"nın, Türkiye-Rusya Kültür ve Turizm Yılı'nın açılışı dolayısıyla Moskova yolcusu olduğunu belirten Karahan, eserin 8 Nisan'da tarihi Bolşoy Sahnesi'nde olacağını söyledi.

Karahan, Bolşoy'un dünyanın en önemli sahnelerinden biri olduğuna işaret ederek, "Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır. Sahneden seyirci tarafına baktığınızda işin azametini ve değerini daha iyi anlıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

"Tamamen Türk sanatçılarla beraber sergileyeceğiz"

Temsile sayılı günler kala heyacanlı olduklarını dile getiren Karahan, "Dünya tarihine geçmiş en önemli sahnelerden birinde tarihte ilk kez bir Türk operasını tamamen Türk sanatçılarla beraber sergileyeceğiz. Bu sadece gurur." diye konuştu.

Karahan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söz konusu tarihte Moskova'ya gitmesinin öngörüldüğünün hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız ve Putin'in takvimlerinde 8 Nisan not edilmiş durumda. İnşallah kendilerini misafir etmenin mutluluğunu ve onurunu yaşarız. Biz de hazırlığımızı buna göre büyük heyecan ve gurur içinde yapıyoruz."

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23