Ekrem mağdur etti, Erdoğan sahip çıktı! Eminönü esnafına büyük destek

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meteorolojinin uyarılarına rağmen mazgal temizliği yapmak yerine tatile gitti, yağışta Eminönü esnafı mağdur oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu yüzünden mağdur olan esnafa sahip çıkarak 100 bin TL faizsiz kredi talimatı verdi.

20 Ağustos 2019 Salı 14:55
Ekrem mağdur etti, Erdoğan sahip çıktı! Eminönü esnafına büyük destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eminönü'nde mağdur olan esnaf için talimatı verdi. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, sel felaketinden etkilenen Eminönü esnafına KOSGEB aracılığıyla 100 bin TL'ye kadar 0 faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi verileceğini açıkladı.

Vali Yerlikaya da açıkladı

Konu hakkında bir açıklamada İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan geldi. Yerlikaya, esnafa, bir yıl ödemesiz ve 3 yıl ödemeli, 100 bin liralık kredi verileceğini söyledi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da cumartesi günü yağıştan etkilenen yerlerden Eminönü alt geçidinde incelemede bulundu. Yerlikaya, vatandaş ve esnafa öncelikle geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Allah tekrarından uzak etsin diyoruz. Biz onlarla beraber hem büyükşehir, Fatih Belediyemiz, diğer kurumlar neler yapabileceğimizi değerlendirdik ve kendileriyle paylaştık hem de Sayın Mustafa Varank Bakanımızın dün yapmış olduğu görüşmeden sonra 100 bin liralık kredi, bir yıl ödemesiz, 3 yıl ödemeli, onun müjdesini verdik. Onun müracaatlarının nasıl yapılacağını kendileriyle paylaştık. Ayrıca onlara destek olması açısından kira yardımıyla ilgili de bir değerlendirmemiz oldu. Onu da kardeşlerimizle paylaştık. Mehmet Bey, buradaki çarşının sözcüsü. Bundan sonra aynı sıkıntının tekrar yaşanmamasıyla da ilgili başta Büyükşehir, Fatih Belediyemiz, kurumlarımız hep beraber alınan, alınacak önlemlerle de ilgili onlarla istişare ettik, onların da değerlendirmelerini aldık."

İmamoğlu esnafı mağdur etti

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meteorolojinin 1 hafta boyunca yaptığı sağanak uyarılarına rağmen tatile gitti, işinin başında durmadı. Sağanak yağışın yaşandığı 17 Ağustos'ta da Meteoroloji tarafından uyarı yapıldığı halde, mazgal temizliği yaptırmak ve işi takip etmek yerine tatile giden İmamoğlu, yaşananların ardından kamuoyunun tepki göstermesi üzerine birkaç saatliğine İstanbul'a gelip mağdur ettiği esnafla görüntü verip tekrar tatile gitti. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı 14:55

YORUM YAZ

 • asabiasabi1 ay önce
  hadi ordan istanbulu bu hale reisiniz getirdi mazgalları ekremmi temizleyecek 200933 kişi hayatını kaybetti istandaki selde neden o zaman konuşmadınız 
 • Karamanlı Karamanlı 1 ay önce
  Yine bu olay “Allah’ın lütfu “dedirtecek. Ekrem mağdur ediyor, kurtarıcı geliyor. Bu yardımların kuralı kitabı yokmu? Reisin aklına gelmeseydi, mağdurların ulaşabileceği kurum belediye valilik yok mu? Allah razı olsun reisden , olmasaydı, esnaf sahipsiz....öyle mi?
 • AsabiAsabi1 ay önce
  Namaz, oruç, zekat ve benzeri olan Allahın emirlerinden birini yada kurandan bazı ayetleri kabul edip herhangibir ayeti ret etmek kafirliktir. İşine geleni kabul et işine gelmeyeni ret et düşmanlık yap ondan sonra bende müslümanım de. Böyleleri ya aptal yada kendini kandırıyor. Evet kuran okuyan kişi arapçasını nilmiyorsa anlamak için mutlaka ve mutlaka mealini okumalıki Allah ne emretmiş nasıl yaşamamızı istemiş anlayalım. Orucu inkar et namazı inkar et hatta kuranı inkar et, eeee ben müslümanım de. Yok öyle yağma, cehennem odunları ahirette işte bu inkarcılar ve islama düşman olanlardan oluşacak. Yoksa Allah, sen sunni sen alevi ayrımı yapmayacak, Allah kurana, peygamberine iman eden ve emirleri doğrultusunda hareket eden kullarını cennetine koyacak. Alevi yada sünnüleri değil
 • EmeklEmekl1 ay önce
  Doğru ya 17 yıldır alt yapıyı yolları binaları yeşillikleri betona çeviren 55 gündür İBBB yönetendi
 • SerdarSerdar1 ay önce
  selim usta denen şeytanın köpeği ve o yorumu yayınlayan yezit piçi..adam olun azıcık ALLAH'dan korkmaz kuldan utanmazlar
 • TayfunTayfun1 ay önce
  He he ekrem mahsus su baskını yaptırdı.Mantıklı olun biraz.Böyle yaptıkça kaybetmeye mahkumsunuz.Bugün İstanbul Ankara yarın bütün İller.
 • Selim ustaya soruSelim ustaya soru1 ay önce
  Hayatında Kuran-ı Kerim’i Türkçe okudun mu bir sefer dahi olsa? Okuduysan Eğer olmamış baştan bir kaç kez daha oku.Ama ara ara dur düşün ne yazıyor burda diye.Kul hakkıyla alakalı kısımları yavaş yavaş oku olur mu? Bitirdikten sonra aynı cümleleri tekrar yazmaya vicdanın izin verirse Eğer geçmiş olsun cehenemin odun ihtiyacını karşılarsın bi süre sen şahsen tek başına.
 • AsabiAsabi1 ay önce
  Reis olmadı bu. Bırak artık zenginlere destek çıkmayı, inanın fakir halkın tepkisini çok alıyorsunuz. Bu nedenle daha çok kaybediyorsunuz, asgari ücretliyi ve işsiz milyonları düşünün görün artık. Sizi iktidar yapanları unuttunuz, kim akpartiye hakaret, küfür ediyorsa onlara verdiniz. Yeter artık garipleri fakirleri sesi çıkmayan insanları düşünün. Eğer biz garibi fukarayı gözetiyoruz düşüncesindeyseniz inanınki Allah adına yemin ederimki yanılıyorsunuz yada sizi yanılıyorlar. Çevrenizdeki tuzu kuru insanların kurduğu halka halka kalın duvarları yıkın artık, size ulaşamıyor sizi sevenler. Önce sizin etrafınızda duvarlar örterek rant kapısı haline getirmişleri yıkın. Eminimki sizin bu konuda bilginiz bile yoktur. Korkarım böyle devam ederse biz müslümanlar olarak kaybediyoruz. Belediye başkanlarından ve il örgütlerinden milletvekili adayı göstermeyin, onları halk sevdiği yada çalışkanlığı için seçmiyor sizi sevdiğindenkerhen seçiyor. Ayrıca Türkiye genelinde akparti il ilçe ve belediye yönetimleri bir eşin parmakları sayısı kadar hariç hepsi mafyalaşmış rant, çıkar, menfaat peşinde. Yani tüm eski ne kadar kişi varsa kapı dışarı edip yeniden yapılanma uz şart.
 • TcVatanseverTcTcVatanseverTc1 ay önce
  Yine imamoğluna yarayan Akparti ve hükümet aleyhine hamle. Seçimlere yakın bunlarla röpörtaj yapın imamoğlu diyecekler. Kadıköy lağım kokuyordu İBB el attı temizlenmeye başladı, KADIKÖY ezici çoğunlukla chp dedi.Bazı yerler var ki oraya hizmet ters etki yapar Akparti'nin anlayamadığı bu. CHP' ye bırakın karışmayın, bin nasihat etsenizde, en güzel hizmeti yapsanızda onların nazarında bir hiçsiniz. Onların terbiyesi CHP ile olur.Bırakın bok içinde kalsınlar.Çöplük içinde yüzsünler,pis suları içsinler. Siz değil bırakın onlar yalvarsın ve sizi istesin.AKPARTİ bunu anlayamıyor.Belli belediyeler var birkaç tane bırakın onlara.Bakın farkı göreceksiniz.
 • ayşeayşe1 ay önce
  Mazgal temizliğini İmamoğlu kendi mi yapacaktı? Ne kadar boş konuşuyorsunuz ya.
 • selim ustaselim usta1 ay önce
  chp ye oy veren ya hain, ya tarih bilmiyor, yada ermeni, ateist, alevi....dördüncüsü olma: salak

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019