Erdoğan net konuştu: Babamız da olsa canını yakarız

Kayseri’de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ üyeleri hakkında net konuştu. Erdoğan: "FETÖ içinde kalanlar babamız da olsa canlarını yakarız. Hukuk neyse uygularız." Dedi.

13 Ekim 2018 Cumartesi 15:31
Erdoğan net konuştu: Babamız da olsa canını yakarız

Kayseri’de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan FETÖ üyeleri hakkında net konuştu. Erdoğan, FETÖ içinde kalanlar babamız da olsa canlarını yakarız. Hukuk neyse uygularız. dedi.

Başkan Erdoğan: "Bu ihanet çetesinin (FETÖ) tam göbeğinde olduğu halde, bir şekilde şu ana kadar adalete hesap vermemiş olanlar kurtulduklarını sanmasın. FETÖ içinde kalanlar ister babamız ister evladımız ister kardeşimiz olsun, kusura bakmasınlar canlarınızı yakarız. Hukuk neyse uygularız."

''Fetö konusunda vicdanları kanatan hususlar olduğunu biliyorum''

2010'da başladılar ama 40 yıldır bunlar bu ülkede hazırlık yaptılar. Şimdi ortaya konulan tüm hakikatlere rağmen örgütün içinde kalmaya devam edenler bunun sonuçlarına da katlanırlar. Bak buradan sesleniyorum. FETÖ'de kalanlar kusura bakmasın, canlarını yakarız hukuk neyse onu da uygularız. Bunlar kardeşleri birbirine düşürdüler. Biz bunlara müsaade edemeyiz. Gereğini yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. FETÖ konusunda vicdanları kanatan hususlar olduğunu biliyorum. Bu ihanet çetesinin tam ortasında olup kurtulduklarını sananlar sevinmesin. Her gün yeni deliller bulunuyor. Bu ihanet çetesinin peşini bırakmadık. bırakmayacağız. Isparta'da bunların kasasından 100 kilo altın 5 milyon dolar çıktı. Tük finans sektörüne sesleniyorum. Kasalarla ilgili çalışmalara dikkat. Kim, ne yapıyor dikkat edeceksiniz.”

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 15:31

YORUM YAZ

  • a.a.5 ay önce
    hukuk guguk değilse,adalet tarfsız ve bağımsızsa can yakmaz/yakamaz.hani bir söz var"şeriatın kestiği parmak acımaz"diye.gerçi şeriat şimdi sözkonusu değil ama neyse.bu özellikler yoksa işte o zaman can yakarsınız.öte yandan fetö karfşısında nasıl inanılmaz tavır takınıldığını son zamanlarda hayretle görür olduk.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019