Seçim 2019 Sayfası

Sarıeroğlu öğrencilere yazın iş imkanının detaylarını açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği 100 bin öğrenciye iş imkanının detaylarını paylaştı.

14 Haziran 2018 Perşembe 13:25
Sarıeroğlu öğrencilere yazın iş imkanının detaylarını açıkladı!

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu 100 bin gence yazın iş imkanı hakkında açıklamalarda bulundu. Sarıeroğlu, 'Bu sene itibariyle kalan dönemde yetiştirmeye çalışacağız' dedi.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu'nun açıklamasından öne çıkanlar:

- (100 bin gence yazın çalışma imkanı) Bu konuyla alakalı İş Kur kurumlarımızın il müdürlüklerinde talepleri toplamaya başlıyoruz. Kendi okuduğu üniversitenin bulunduğu ilde programlarımız olacak. 18-25 yaş arası, eğitmenlik imkanlarıyla gençlerimizi buluşturmuş olacağız.

- (100 bin gence yazın çalışma imkanı) Gençlerimiz hem ücret alıp aile bütçelerine, kendilerinin özel olarak değerlendirmek istedikleri alanlarda kendilerini ifade edebilmelerine katkı sağlayacak, diğer taraftan en çok önem verdiğim konu ilk sigortalılıklarını da başlatmış olacağız.

- Her yıl 100 bin gencimizi sosyal çalışma programına dahil ederek hem toplumsal konularda farkındalıklarını arttırmayı, bu konularda gençlerimizin enerjisi ve sinerjisinden faydalanmayı hem de gençlerimizin okul hayatlarına maddi olarak bir katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Burs ve kredi imkanlarımız var, aylık olarak asgari ücret üzerinden de katkımız olacak. 3 ay boyunca bu programdan faydalanmış olacaklar. 3 ay boyunca aldıkları ücret, bir sene boyunca burs ve kredi imkanlarından aldıklarından daha yüksek bir miktara tekabül ediyor.

- Kupon yöntemimiz var. Gençlerimiz mevcut niteliklerini artırarak eksik gördükleri alanlarda gençlerimizin uygun gördüğü zamanlarda eğitim alma imkanını sağlayacağımız 10 bin TL'lik kupon sunacağız.

- Çocuk evleri,sosyal donatı alanları, huzur evleri, bilgi evleri,Orman Bölge Müdürlüklerimiz, Tarım İl Müdürlüklerimizde ihtiyaç duyulan alanları belirleyerek ilanlarımızı çıkacağız.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 13:25

YORUM YAZ

  • KARAKURTKARAKURT10 ay önce
    reisim bırakın öğrenciyi ,,evli çocuklu işsiz insanlar atanamayan öğretmenler varken dalga geçer gibi 100 bin öğrenciye iş müjdesi ,,gerçekten reisim dalga mı geçiyorsunuz...siziçok seviyoruz ama 3600 göstergesi ve benzer açıklamalarınız hem adaletsizliği hem eşitliği çok çok zedelemiştir..evet oyum size ve ak partiye.ama hakkım ahirete saygılar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019