Erdoğan mesajı verdi: Aramıza kimse nifak sokamaz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, " 'Cumhurbaşkanlığı'nda Erdoğan'a oy verin, aşağıda kime verirseniz verin' yaklaşımını işlemeye çalışanlar başarılı olamayacak" dedi.

17 Mayıs 2018 Perşembe 07:05
Erdoğan mesajı verdi: Aramıza kimse nifak sokamaz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'deki temaslarının ardından Türkiye dönüşü öncesi Londra'da gazetecilere gündemdeki konuları değerlendi.

‘ARAMIZA KİMSE NİFAK SOKAMAZ’

Biz Cumhur İttifakı olarak yola çıktık. Bu işin bozulmasına fırsat vermeyiz. 'Cumhurbaşkanlığı'nda Erdoğan'a oy verin, aşağıda kime oy verirseniz verin' şeklinde bir mantık olamaz. Kimse aramıza nifak sokamaz. Odediğiniz yaklaşımı bazı mahfiller işlemeye çalışsalar da başarılı olamazlar. Ayrışmaya gitmemizin anlamı yok. Teşkilatımıza, 'Tabanda partinize sahip çıkacaksınız' diyoruz. İttifak konusunda kararlılığımız son derece net. Sayın Bahçeli'ninki de net. Cumhur İttifakı olarak seçeceğimiz Cumhurbaşkanının güçlü olabilmesi için, parlamentoda da güçlü olmak gerektiğini biliyoruz. 'Bunun için gerekli desteği vermeniz lazım' diyoruz. Arkadaşlarımız da bunu işliyorlar. BBP'yi de Cumhur İttifakı bünyesine dahil ettik. BBP adayları bu seçimlere bizim partimizden girecek.

BÜROKRATİK OLİGARŞİ

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, ekonomide de işlerin daha sağlıklı yürümesini sağlayacak. Halihazırdaki sistemde, bürokratik oligarşinin tümüyle yenildiğini söyleyemeyiz. Bürokratik oligarşi egemenliğini sürdürüyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin en önemli getirilerinden birisi, bürokratik oligarşinin egemenliğinin son bulması olacak. 24 Haziran'dan sonraki süreçte, sistem tüm kurumlarıyla daha sağlıklı, hızlı işleyecek. Siyasi iktidar, başarısızlık halinde bedel ödeyeceğinin bilinciyle, daha sorumlu davranmak durumunda olacak.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 07:05

YORUM YAZ

  • ahmetahmet8 ay önce
    Tamam da yerel teşkilatlarınızda o kadar çok çakal var ki. Size oy atacak insanlar. Bu çakallara da atmayacak. Bürokratik oligarşi dediğiniz şey yerelde namussuzluğa geçit vermek istemeyen memurlarsa yanlış yapıyorsunuz. Çünkü yerel siyasilerinizin bir ilkesi etiği ahlakı yok ki. Bürokrat elinden geldiği kadar bu çakal sürüsüne geçit vermemeye çalışıyor. Bunlar da biz çakallık yapıyoruz da o yüzden işlerimiz olmuyor demiyorlar da size bürokrat hizmetlerimizi engelliyor diyorlar. Memleketin hayrına olacak hangi işe bürokrat engel olur. Zaten bürokratları Ak Parti atamıyor mu?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019