Erdoğan Külliye'de konuştu: Dünyayı değiştirebileceğinize dair inancınızı asla kaybetmeyin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'deki 23 Nisan gala programında konuştu. Erdoğan çocuklara "Kardeşliğinizi, sevginizi, dünyayı değiştirebileceğinize dair inancınızı asla kaybetmeyin" mesajını verirken mavi balina gibi tehlikelere dikkat çekerek teknolojinin esiri olunmaması tavsiyesinde bulundu.

23 Nisan 2019 Salı 18:54
Erdoğan Külliye'de konuştu: Dünyayı değiştirebileceğinize dair inancınızı asla kaybetmeyin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'deki 23 Nisan gala programında konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Geride kalan 17 yılda hükümet olarak eğitimi ana önceliğimiz yaptık. Ülkemizdeki eğitimin kalitesini artırmak, sizlerin imkanlarını geliştirmek, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için gece gündüz gayret gösterdik.

Savaşların, çatışmaların, açlık ve kıtlıkların ufkumuzu kararttığı bir dönemde dünyayı güzelleştiren yegane şey çocukların tebessümüdür.

Kardeşliğinizi, sevginizi, dünyayı değiştirebileceğinize dair inancınızı asla kaybetmeyin. İşte bu salonda rengi, dili, dini ne olursa olsun dünyanın tüm çocuklarına sevgiyle, saygıyla yaklaşın. Modern teknolojinin, bilgisayarın, tabletlerin, internetin, akıllı telefonların, sanal oyunların sizi esir almasına izin vermeyin. Bu da önemli tehlike. İşte birçok çocukların ne yazık ki balina gibi vesaire nasıl intihar ettiğini herhalde sizler de takip ediyorsunuz. Bu alışkanlar bizlere ayrı tehdittir. Yeni teknolojiler sizin hayatınızı kolaylaştırmak, yapmaktan mutlu olduğunuz şeylere daha fazla vakit ayırmak içindir. Aile büyüklerinizden başlayarak her alanda öğretmenlerinizin olduğunu, onlardan öğreneceğiniz lütfen aklınızdan çıkarmayın.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 18:54

YORUM YAZ

 • YılmazYılmaz1 ay önce
  Başkanımızın atladığı yada bilmediği birşey var gençlerimizin bir kısmı fetö ile mücadeleden zarar gördü ve halen görmekte bunlar kazanılabilir di nasıl derseniz araştırın bilen biliyor.
 • pltplt1 ay önce
  dunya zaten herg degisir de zihniyet degismiyor
 • Rahmet OkutanRahmet Okutan1 ay önce
  Çocuklar hele bi dünyayı değiştirmeye kalksın, tepelerine anında polis gücüyle, copla, tazyikli suyla, tomayla biber gazıyla binilecektir. Dünyayı değiştirmeye çalışıp dayak yemesinler ama 18'i geçince ak partiye üye olmak akıllıca bir hareket olur. Onlar 18'i geçene kadar ak parti, eski Anavatan'ın haline döndüyse o zaman da ak parti yerine hangi parti geldiyse ona üye olsunlar. O zaman iş filan bulabilirler belki.
 • gg1 ay önce
  bu söylediklerini 19 yy eğitimi veren İHL lierinlemi gerçekleştiricen.hacı USD 5.85 senin damadın evlat olsa sevilmez Türkiye yi uçuruyor bak burası çok önemli.
 • gökhangökhan1 ay önce
  söyleyin boş konuşmasın USD 5.85,hatırlatıyım dedim.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019