Erdoğan konuştu, Atina hareketlendi! Çipras, Konsey'i topladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğu Akdeniz ile ilgili açıklamaları sonrası Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Yunan Güvenlik Konseyini toplantıya çağırdı.

16 Haziran 2019 Pazar 23:23
Erdoğan konuştu, Atina hareketlendi! Çipras, Konsey'i topladı

Yunanistan’da Fatih gemisinin sondaj faaliyetleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğu Akdeniz ile ilgili açıklamaları Atina’da hareketlilik getirdi.

"Türkiye'nin tahrik edici tutumu..."

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Yunan Güvenlik Konseyini toplantıya çağırdı. Toplantıya Savunma Bakanı Evagelos Apostolakis, Dışişleri Bakanı Yorgos Katrungalos, Genelkurmay Başkanı Hristos Hristodulu ve diğer yetkili bakanlar katıldı. Toplantı sonrası Çipras, Kıbrıs Rum Kesimi Lideri Nikos Anastasiadis ile telefonda görüştü. Çipras basına yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin Kıbrıs’ta tahrik edici tutumunu incelemek için toplandık” dedi.

Çipras, Rumların güvende olduğunu vurgulayarak, “Sayın Anastasiadis ile gelecek günlerdeki Avrupa Birliği liderler zirvesi konusunda hazırlıklar ve Türkiye konusunda alınması gereken kararlar ve eğer sondaj yaptı ise Türkiye aleyhinde yaptırımların uygulanması ihtimalini de konuştuk. Kıbrıs ve Yunanistan’ın egemenlik haklarını ihlalinin sonuçları olur” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 23:23

YORUM YAZ

  • mahirmahir1 ay önce
    artık Batının Ülkemiz üzerindeki 100 yıldan fazladır planlarını görmeyen körler uyanır, halifeliğin neden kaldırıldığını, alfabemizin neden değiştirildiğini anlarlar, bir milletin geçmişinin nasıl yok edilerek başka bir kimlik büründürülmeye çalışıldığı, bundan kimlerin nemalandığı, sesini çıkarmayan bir Türkiye'nin Musul, Kerkük, Adalar, Balkanları nasıl verdiğini anlamamak için gerçekten kör olmak lazım...
  • Fini köpeğiyle...Fini köpeğiyle...1 ay önce
    Sokak köpeği anlaşıp birleşse bir Aslanı altemez.İstedikleri kadar havlasınlar biz daha tam kükremedik bile.
  • Yorgaları gene korku sardıYorgaları gene korku sardı1 ay önce
    Ne sonucu olacakmış merak ettim çiprass. Sende o yürek olsa hemen ABye koşmazsın, kendin birşeyler yaparsın. Ama sıkar biraz, fazla atma bari, sonra kendi halkına rezil olursun.. Sana Erdoğanın nefesi yeter

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019