Başkan Erdoğan ile Putin arasında mini zirve

Asya Kıtası’nda güvenliğin ele alındığı Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’deki 5’inci Asya İşbirliği ve Güvenlik Arttırıcı Önlemler Konferansı’nda (CICA) buluşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Lideri Vladimir Putin, aralarında bir mini zirve gerçekleştirdi.

16 Haziran 2019 Pazar 01:10
Başkan Erdoğan ile Putin arasında mini zirve

Yarım saat süren zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun eşlik etti. Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, zirvenin içeriği hakkında açıklama yapmamayı tercih ederken ana konunun Suriye olduğu, Putin’in dış politikadan sorumlu yardımcısı Yuriy Uşakov’un açıklamalarından anlaşıldı.

SURİYE GÖRÜŞÜLDÜ: Rusya’nın konferansta gündeme getireceği öncelikli konuları sıralayan Uşakov, “Biz bu konferansta Rusya’nın Suriye ve Afganistan’daki durum hakkında görüşlerini net bir şekilde ortaya koyacağız. Suriye konusunu özellikle İdlib bölgesinde tırmanan gerilim bağlamında masaya yatıracağız. Asya Kıtası’nda bize göre güvenlik durumunu etkileyen bir başka önemli konu İran nükleer programının durumu ve Kore yarımadasındaki gelişmeler olacak” dedi. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 01:10

YORUM YAZ

  • Çiçek Çiçek 1 ay önce
    Görüşmenin içeriğini bilmem ama duruma bakılırsa reis istediğini almış gibi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019