Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kıbrıs'ta askerimizin azalması söz konusu değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tacikistan ziyareti öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada Kuzey Kıbrıs'ta bulunan asker sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

14 Haziran 2019 Cuma 16:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kıbrıs'ta askerimizin azalması söz konusu değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi öncesi Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Yeni askerlik yasasına değindiği konuşmasının bır kısmında Kuzey Kıbrıs'taki asker sayısına ilişkin açıklamada bulunan Başkan Erdoğan, "Asker sayımızın azalması söz konusu değil" dedi.

"Ne kadar bulunması gerekiyorsa o kadar bulunur"

Başkan Erdoğan'ın o sözleri:

"Yeni askerlik yasasında ise biz bu işi öyle bir noktaya getirelim ki… Diyelim ki başarılı bir astsubay eğer başarabiliyorsa generalliğe kadar çıkabilecek. Yeni askerlik yasasında bu var. bunun yanında isteyen kalabiliyor, isteyen süresi dolunca ayrılabiliyor. Bir diğer yanda sayılar azalıyor halimiz ne olacak? Açık net söylendi. Şimdi sürekli olarak bir hücre tazelenmesi olacak. 12 ay içerisinde, sürekli her ay askere alma diye böyle bir durum söz konusu olacak. Sayıda azalma diye bir şey söz konusu değil.

Örneğin bir de Kıbrıs ile bazı şeyler söylüyorlar, mide bulandırsın diye söylüyorlar. Kuzey Kıbrıs’ta bizim askerimizin azalması söz konusu değildir. Ne kadar asker bulunması gerekiyorsa o kadar asker bulundururuz. Bunun için birilerinden izin almak diye mecburiyetimiz yoktur."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2019 Cuma 16:59

YORUM YAZ

  • Yunus 16 Yunus 16 4 gün önce
    BAZI YAVŞAK AMERİKAN UŞAKLARI YANİ FETÖ CÜLER PKK VE DESTEKÇİLERİ HDPCHPIYI ASKER SAYISI İLE DEMOGOJİ YAPIYOR MİDE BULANDIRMAK İÇİN, GÜYA VATANDAŞI İKTİDARDAN SOĞUTMAK İÇİN YAPILAN DEDİKODULAR!!! ASKER SAYISI TEKNOLOJİK SİLAHLARLA ORANTILI ZATEN DÜŞER!! KALDI Kİ BİR DEVLET PLANI DAHİLİNDE PROFESYONEL ASKERLİK GELİŞTİRİLİYOR, SÖZLEŞMELİ ERBAŞ VE ER BAŞLAYALI KAÇ YIL OLDU, KADROLAR TAMAMLANIYOR. ŞEREFSİZLİK YAPMAYIN, KAHPELİK YAPMAYIN!! ÜLKELERİN ASKERİ GÜCÜ ARTIK KELLE İLE YAPILMIYOR! UÇAK, HELİKOPTER, İHA, SİHA, TANK, TOP, FÜZE, HAVA SAVUNMA, DENİZ ALTI, SAVAŞ GEMİSİ,..... SAYISI İLE YAPILIYOR. EKONOMİ OLARAK DA GÜÇLÜ OLACAKSIN. KAHPELİK YAPMAYIN AMERİKAN IN KÖPEKLERİ, DOMUZDAN YANA MISINIZ? MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNDEN YANAMASINIZ? ŞEREFSİZLER, ASKER SAYISI DÜŞÜYOR MUŞ MUŞ MUŞ. SANKİ ÇOKTA UMURUNUZDA, ADİLER GAVURLAR LA UĞRAŞIRKEN BİRDE İÇERİDEN DE SİZ VURMAYIN,

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019