Erdoğan: Ani Baskınlar yapılacak, bunun hesabını verecekler!

AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz kuru üzerinden yürütülen manipülasyonu fırsat bilen stokçulardan hesap sorulacağını belirterek ani baskınların yapılacağını söyledi.

14 Eylül 2018 Cuma 12:01
Erdoğan: Ani Baskınlar yapılacak, bunun hesabını verecekler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doların yükselişini bahane ederek fiyat yükselten ve stokçuluk yapanların hesap vereceğini söyledi. AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan "Stokçuluk yapanlar çıktı. Stokçuluk yapanlara gel bakalım bunun hesabını ver denilecek. Ani baskınlar yapılacak" dedi.

İşte Erdoğan’ın o konuşması;

"Gazı alan bastır gidiyor. Önüne  gelen zam yapıyor. Faizle ilişkisi olsun olmasın yapıyor. Dövizle kira alıyorlar. Menkul ve gayrimenkul alım-satım, kiralama işlemlerinde ödeme yükümlülükleri artık kendi paramızla yapılacak. Elektriği, suyu dövizle mi ödüyorsun? Öyle 25 kuruşa simit yok. Kamu kuruluşları kendi binalarına geçecek, kiralardan kurtulacağız. Ciddi bir tasarruf olacak. Yatırımları güncellemeye aldık. Bitim noktasına gelenlerle, bitim aşamasından uzak olanlar diye sıralama yapacağız. Sıfırdan yatırım düşünmüyoruz. Vatandaşlarımıza sesleniyorum, paramıza güvenin. Yastık altı diye tabir edilen tasarrufların ekonomiye kazandırılmasını bekliyoruz. Özel sektörümüz, üretim ve yatırımdan asla vazgeçmemelidir.

ANİ BASKINLAR YAPILACAK

Stokçuluk yapanlar çıktı. Stokçuluk yapanlara gel bakalım bunun hesabını ver denilecek. Ani baskınlar yapılacak. Benim esnafım stokçular yüzünden iş yapamıyor. Haksız kazanç elde etmek isteyen simsarlara meydanı bırakmayacağız. Okul kitapları konusunu da bakanımızla konuştum çözdük. Bu ülkede çözülemez bir sorun yok. 2002'den beri ülkemizde yaşanan her şeyin sorumluluğu bize aittir. Bizi teğet geçer demiştik, geçti mi? Geçti. Allah'ın izni ile şimdi de öyle olacak"

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Eylül 2018 Cuma 12:01

YORUM YAZ

 • diyarbakırlıdiyarbakırlı4 ay önce
  Büyük toptancı hallerinin piyasayı oynattığı bilinen gerçektir. Köylüye soruyoruz domates tarlada elimizde kalmış diyor diğer taraftan pazara bakıyoruz 4tl 5 tl fiyat minimum oynuyor. Komisyoncuların oldum olası yıllardır büyük tüccar kafasıyla işi yürütükleri biliniyor. Komisyoncu halleri denetlenmeli.Belediyeler, vakıflar, halk kooperatifleri bizzat köylülerden, tarladan temin edip halk pazarına getirsinler, görün bakın fiyatlar nası söner.
 • ErdoğanErdoğan4 ay önce
  STOKÇULARA SIKI DENETİM ŞART ADAMLAR KREDİ KARTINI DAHİ KABUL ETMİYORLAR YA NAKİT VERİRSİN YADA MAL YOK DİYORLAR PİYASA KAN AĞLIYOR GEREKİRSE HER ŞİRKETE BİR MÜFETTİŞ ATANSIN PİYASADA BATAN ORTA ÖLÇEKLİ ŞİRKETLER VAR ACİL REİS ÇOK ACİL BU ŞİRKETLER DENETLENMELİ ÇOK SIKI DENETLENMELİ YOKSA PİYASAYI STOKÇULAR MAHVETTİ
 • hakkıhakkı4 ay önce
  5 litrelik suyu geçen ay 2.5, geçen hafta 3, dün 4 liraya aldım aynı bakkaldan. Nasıl geçinecek insanlar?
 • adapaadapa4 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız aniden yapılacak demeyin yoksa aniliği kalmıyor o zaman polisler tutuklayamıyor bu stokçuları.Bunlar derhal nasıl halkımızın aç kalmasına vesile oluyolarsakaç yıllık depolamışlarsa o kadar yıl onlara 3 günde bir yemek verin açlık neymiş anlasınlar cezalarıı bu olsun
 • Mehmet BalabanMehmet Balaban4 ay önce
  Stokçuluk yapanlar vatan hainidir. Zehir zıkkım olsun. Şerefsizler.
 • VeliVeli4 ay önce
  İlla reis mi söylesin. Bu işlerin görevli yetkililer neden görevlerini yapmıyor.
 • corumlucorumlu4 ay önce
  Helal sana be reis. İşe sen el attın mı olmayacak ve yapılmayacak hiç bir şey yok memlekette. Millet arkanda korkma yılma meydanı fırsatçılara, karaborsacılara, çakallara bırakma. Memleketi 70-80 li yıllara döndürürler bunlar yoksa.
 • oğuzhanoğuzhan4 ay önce
  REİS bitir şu stokcuları milleti inim inim inletiyorlar....
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ4 ay önce
  TEĞET FİLAN GEÇMEDİ CB. İŞSİZ KALDIK.GELİRİMİZ AZALDI.STRESTEN HASTA OLDUK.ZENGİNLERE TEĞET GEÇTİ.FAKİRLER İSE DAHA FAKİR OLDU.ZENGİN İLE FAKİRİN ARASINDAKİ GELİR FARKI ARTTI.BUNU SİZİN DANIŞMANLARINIZ SİZDEN GİZLİYOR
 • yazıYORUMyazıYORUM4 ay önce
  .... Pazarda 1 1.5 olan patates markette 4 lira kimsede marketçiye gel bakalım buraya sen ne ayaksın demiyor. ...
 • ALİ KURTOĞLUALİ KURTOĞLU4 ay önce
  Konya Belediyesinden başlayın bence. Belediyeye ait Beysu nun temmuz fiyatı ile ağustos ayı fiyatlarına bir bakın. Her iki aya ait fatura fotokopisini istemeniz yeterli.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş4 ay önce
  stokçuluk yapanların mallarına el koyun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019