Endonezya'dan Çin'e evlilik vaadiyle kadın ticareti

27 Haziran 2019 Perşembe 05:47
Endonezya'dan Çin'e evlilik vaadiyle kadın ticareti

CAKARTA (AA) - Endonezya'da evlilik vaadiyle kandırılan kadınların Çin'de kölelik koşullarında çalıştırıldığı tespit edildi.

Yerel basında çıkan haberlere göre, ülkede insan kaçaklığı yapan bir şebeke, Çinli erkekler ile evlilik vaadiyle 29 Endonezyalı kadını kandırdı.

Batı Kalimantan eyaletinde 13, Batı Cava eyaletinde 16 kadının şebekenin ağına düştüğü belirlenirken, evlilik amacıyla Çin’e giden kadınların evde ya da fabrikada köle şartlarında çalıştırıldığı ifade edildi.

Özelikle yoksul kadınları seçen şebekenin, Çin’de daha iyi bir yaşam ve büyük maddi gelir gibi vaatlerle kadınları ağlarına düşürdüğü kaydedildi.

Çin'e giden kadınların aileleriyle görüşmelerinin yasaklandığı ve bazı kadınların cinsel istismara uğradığı vurgulandı.

Batı Kalimantan’ın Pontianak bölgesinde polisin yaptığı operasyonda insan kaçakçılığı ağı içerisinde olduğu belirlenen Endonezyalı bir çift ve 8 Çinlinin gözaltına alındığı açıklandı.


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 27 Haziran 2019 Perşembe 05:47

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Temmuz 2019