• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Emmioğlunu muhtar seçtirdiniz mi bari?!?

Gazetemiz okurlarından Arif Ersoy, "Emmioğlunu muhtar seçtirdiniz mi bari?!?" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

2019-04-15 13:09:00 -
Emmioğlunu muhtar seçtirdiniz mi bari?!?

Arif Ersoy

Sorumuz İstanbul’u, Ankara’yı terk edip hala oğlunu, dayı oğlunu, amca oğlunu muhtar seçtirmek için 31 Mart’ta köyünün yolunu tutan bizim dar idraklilere.

İlk TBMM’de dini alanın daraltılması için, bugün birtakımlarımızın akıllarınca AK Parti’ye aslında kendi kendilerine ders vermek için rey verdikleri CHP, HDP-İPSİZ ittifakınının ağababalarının yaptığı bir oylamada bizim o zamanki idraki dar dindar mebusların çoğu Meclis’te yoktur.Oylamada gelecek asırlarımızın karartılması yönünde kararlar çıkar. Bizimkilerin gelişinde onlara sorarlar. Cevap şudur; Efendim nevafilden, nevafilden (Yani nafileden, farzdan değil ha nafileden).

Aradan nerede ise bir asra yakın zaman geçti, hala kâr/zarar dengesini tutturamıyoruz. Beyaz Türkler, Mavi kanlılar, bu ülkenin tek sahibinin kendileri olduğunu sananlar, ateistler, bölücüler, alisiz aliciler bu sefer değil ama yaza denk gelen seçimlerde, referandumlarda, Bodrum, Marmaris, Fethiye’deki tatlı tatillerini terk edip oy verip tekrar dönerken, bizimkilerin aklı 16 milyonluk İstanbul’u başkent Ankara’yı kendi kardeşi yeğeni, muhtar seçilsin diye terk edip öbür hınç dolu, azimli rövanş duygusu ile dolu zihniyete teslim edecek kadar küçük aile bağı seviyesinde!

Dağdaki çobanla benim oyum bir mi?” diyen manken müsveddesi, sarı civciv ve o kafadakiler işte bizim bu domates çağında kalan kafamızı işaret ediyorlar. Halbuki hiç üzülmelerine, yırtınmalarına gerek yok.

Bir gün herkes Fenerli olacak” diye bir söz var ya, bizim idrakımız gelişmedikçe, “bir gün bu memlekette herkes CHP’li” olur.

DP’Li, AP’li, ANAP’lı, DYP’li, RP’li, AK Partili, nicelerinin çocukları liseli üniversiteli olunca CHP’li olur. Tersi hiç vaki değildir.

Yalnız İstanbul’dan köyüne yollananların sayısı yüzbin civarında tahmin ediliyor. Öbürlerini kesseniz böyle bir affedilmez hata yapmazlar. İstanbul’dan gidenlerin reyi Yıldırım-İmamoğlu farkını kat kat kapatırdı. Neyse siz amcaoğlunun muhtarlığı ile avunun.

Bakın bakalım şimdi herkesi kucaklayacağız zokaları ile birtakım şabalakları kandıranların eleman tasfiyelerini, militan, bölücü, marksist, gezici kadrolaşmalarını, kızıl sendikalaşmalarını, genel idarenin büyük şehirlerdeki her türlü hizmet ve faaliyetlerini engellemelerini, yandaş mütaahhitlerini ihya etmelerini...

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı