• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Emekli albay Hacımustafaoğlu’ndan uyarı: Türkiye beklentilerinden asla taviz vermemeli

Türkiye ile ABD’nin uzlaşmaya vardığı ‘Müşterek Harekat Merkezi’nin kurulmasını yeniakit.com.tr’ye değerlendiren Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, “Sürekli PKK/PYD’yi bölgede destekleyen bir ABD’nin Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda gayret göstereceğine inanmıyorum. ABD, Türkiye’yi oyalamaya devam ederken öte yandan asıl dostu olan terör örgütüne destek verecektir. ABD’ye kesinlikle güvenilmemelidir ve Türkiye beklentilerinden asla taviz vermemelidir.” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-08-13 17:25:00 -
Emekli albay Hacımustafaoğlu’ndan uyarı: Türkiye beklentilerinden asla taviz vermemeli

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafağlu, ABD ile Türkiye arasında 5-7 Ağustos tarihlerini arasında düzenlenen toplantılarda Suriye'de oluşturulması planlanan güvenli bölgenin tesisinin ABD ile birlikte koordine ve yönetimi için Türkiye’de Müşterek Harekat Merkezi kurulması mutabakatına ilişkin yeniakit.com.tr’ye açıklamalarda bulundu.

“Amerika’ya kesinlikle güvenilmemesi gerekir”

Fırat’ın doğusuna ilişkin Amerika ile varılan mutabakatla kurulma çalışmalarına başlanan “Müşterek Harekat Merkezi” konusunu değerlendiren Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, “Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik yapacağı operasyon konusunda kararlılığını gören ABD, ‘müşterek harekat merkezi’nde yer alarak göstermelik bir görüntü vermektedir. Türkiye’nin kararlı tutumu Trump yönetimini, böyle bir karara itmiştir fakat ABD’ye kesinlikle güvenilmemesi gerekir.” uyarısında bulundu.

“ABD; Türkiye’yi oyalarak asıl dostu olan PKK/PYD’ye desteğini devam ettirecek”

ABD’nin Türkiye’ye ‘dur’ diyemediği için “O zaman bu harekatı birlikte yapalım” diyerek güya Türkiye ile beraber ortak bir çalışma yürütüyormuş gibi görünmek istediğine dikkat çeken Mustafa Hacımustafaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

ABD’nin Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda bir gayret göstereceğini inanmıyorum. ABD, bir yandan ‘Ortak Harekat Merkezi’nde yer alıp Türkiye ile birlikte olduğu yönünde bir görüntü vermeye çalışırken diğer yandan asıl dostu olan PKK/PYD terör örgütüne desteğini devam ettirecektir. Amerika, bir yandan Türkiye’yi oyalamaya çalışırken öte yandan ise bölgedeki pozisyonunu güçlendirmeye gayret edecektir. Son gelişmeleri ben böyle anlıyorum ve kesinliikle Amerika’ya güvenmiyorum.

“ABD’nin bütün oyunlarına rağmen kararlılığını sürdürmeli”

Türkiye’nin Suriye’de 40 km derinliğinde güvenli bir bölgeyi oluşturmak zorunda olduğunu belirten Mustafa Hacımustafaoğlu, “ABD’nin bütün oyalama taktiklerine ve oyunlarına rağmen Türkiye kararlı tutumunu sürdürmelidir.” şeklinde konuştu.

“Türkiye beklentilerinden asla taviz vermemelidir”

Türkiye Amerika ile Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın doğusunda “Güvenli bölge” konusunda adım atmak amacıyla “Ortak Harekat Merkezi” nin kurulmasına ilişkin herhangi bir takvimin ortaya koyulmamasını eleştiren Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

Türkiye, ABD’nin oyalama ve oynama yöntemlerine karşı çok temkinli olmalıdır. Bu sözü edilen harekat merkezi kurulacaksa neden 1 ya da 3 aylık gibi bir süre ortaya konmamıştır? ABD; bugüne kadar Türkiye’nin haklı taleplerine karşı destek vermek yerine terör örgütünü baştan itibaren sürekli desteklemiştir. Türkiye beklentilerinden asla taviz vermemelidir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

uyan tc

zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır. chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. (gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) . chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudiler tc nin kurulmasınıda engellerlerdi. (osmanlıyı yıkan içimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)
 • Yanıtla

Süleyman

ABDye güvenen güvenmış baba Güvendiği içinde şanlı urfaya ABD askerleri geldi bile Size hala. ABD ye güvenilmez türküsü söylemeye devam edin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı