Emekli albay Hacımustafaoğlu’ndan uyarı: Türkiye beklentilerinden asla taviz vermemeli

Türkiye ile ABD’nin uzlaşmaya vardığı ‘Müşterek Harekat Merkezi’nin kurulmasını yeniakit.com.tr’ye değerlendiren Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, “Sürekli PKK/PYD’yi bölgede destekleyen bir ABD’nin Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda gayret göstereceğine inanmıyorum. ABD, Türkiye’yi oyalamaya devam ederken öte yandan asıl dostu olan terör örgütüne destek verecektir. ABD’ye kesinlikle güvenilmemelidir ve Türkiye beklentilerinden asla taviz vermemelidir.” dedi.

13 Ağustos 2019 Salı 17:25
Emekli albay Hacımustafaoğlu’ndan uyarı: Türkiye beklentilerinden asla taviz vermemeli

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafağlu, ABD ile Türkiye arasında 5-7 Ağustos tarihlerini arasında düzenlenen toplantılarda Suriye'de oluşturulması planlanan güvenli bölgenin tesisinin ABD ile birlikte koordine ve yönetimi için Türkiye’de Müşterek Harekat Merkezi kurulması mutabakatına ilişkin yeniakit.com.tr’ye açıklamalarda bulundu.

“Amerika’ya kesinlikle güvenilmemesi gerekir”

Fırat’ın doğusuna ilişkin Amerika ile varılan mutabakatla kurulma çalışmalarına başlanan “MüşterekHarekatMerkezi” konusunu değerlendiren Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, “Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik yapacağı operasyon konusunda kararlılığını gören ABD, ‘müşterek harekat merkezi’nde yer alarak göstermelik bir görüntü vermektedir. Türkiye’nin kararlı tutumu Trump yönetimini, böyle bir karara itmiştir fakat ABD’ye kesinlikle güvenilmemesi gerekir.” uyarısında bulundu.

“ABD; Türkiye’yi oyalarak asıl dostu olan PKK/PYD’ye desteğini devam ettirecek”

ABD’nin Türkiye’ye ‘dur’ diyemediği için “O zaman bu harekatı birlikte yapalım” diyerek güya Türkiye ile beraber ortak bir çalışma yürütüyormuş gibi görünmek istediğine dikkat çeken Mustafa Hacımustafaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

ABD’nin Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda bir gayret göstereceğini inanmıyorum. ABD, bir yandan ‘Ortak Harekat Merkezi’nde yer alıp Türkiye ile birlikte olduğu yönünde bir görüntü vermeye çalışırken diğer yandan asıl dostu olan PKK/PYD terör örgütüne desteğini devam ettirecektir. Amerika, bir yandan Türkiye’yi oyalamaya çalışırken öte yandan ise bölgedeki pozisyonunu güçlendirmeye gayret edecektir. Son gelişmeleri ben böyle anlıyorum ve kesinliikle Amerika’ya güvenmiyorum.

“ABD’nin bütün oyunlarına rağmen kararlılığını sürdürmeli”

Türkiye’nin Suriye’de 40 km derinliğinde güvenli bir bölgeyi oluşturmak zorunda olduğunu belirten Mustafa Hacımustafaoğlu, “ABD’nin bütün oyalama taktiklerine ve oyunlarına rağmen Türkiye kararlı tutumunu sürdürmelidir.” şeklinde konuştu.

“Türkiye beklentilerinden asla taviz vermemelidir”

Türkiye Amerika ile Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın doğusunda “Güvenlibölge” konusunda adım atmak amacıyla “OrtakHarekatMerkezi” nin kurulmasına ilişkin herhangi bir takvimin ortaya koyulmamasını eleştiren Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

Türkiye, ABD’nin oyalama ve oynama yöntemlerine karşı çok temkinli olmalıdır. Bu sözü edilen harekat merkezi kurulacaksa neden 1 ya da 3 aylık gibi bir süre ortaya konmamıştır? ABD; bugüne kadar Türkiye’nin haklı taleplerine karşı destek vermek yerine terör örgütünü baştan itibaren sürekli desteklemiştir. Türkiye beklentilerinden asla taviz vermemelidir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2019 Salı 17:25

YORUM YAZ

 • ahmetahmet4 gün önce
  abd nin evanjelik-siyonist hedeflerinden vazgecmedikce, ki boyle bir durum yok guvenli bolgeyi pkk/ypg/israil icin guvenli ama Turkiye icin guvensiz bolge yapabilmek icin akcakalede bu alcak dusman abd!
 • ahmetahmet4 gün önce
  harekat merkezi kurulmasi oylama ve zaman kazanma amacli ..ayni donemde 70 tir pkj/ypg ye silah sevkiyati ortada...turkiyede ayni zamanda suriye sinirina asker/silah sevkiyati yapmali ve en kisa surede bu oyuna son vermeli
 • ahmetahmet4 gün önce
  harekat merkezi kurulmasi oylama ve zaman kazanma amacli ..ayni donemde 70 tir pkj/ypg ye silah sevkiyati ortada...turkiyede ayni zamanda suriye sinirina asker/silah sevkiyati yapmali ve en kisa surede bu oyuna son vermeli
 • Zafer KAPLANERZafer KAPLANER4 gün önce
  Doğru söze ne demeli ABD guvenilez bir bir müttefiktir bu hic bir zaman unutulmamalı. Cok cabuk karar verilmeli düşmana zaman tanılamamalı yılanın kafasi cabuk kopartilmali
 • SüleymanSüleyman4 gün önce
  ABDye güvenen güvenmış baba Güvendiği içinde şanlı urfaya ABD askerleri geldi bile Size hala. ABD ye güvenilmez türküsü söylemeye devam edin
 • uyan tcuyan tc4 gün önce
  zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019