Elazığ Süt Üreticileri Birliği’nde Ortaç güven tazeledi

Elazığ Süt Üreticileri Birliği’nde mevcut Başkan Halef Ortaç, güven tazeledi.

17 Mart 2019 Pazar 18:34
Elazığ Süt Üreticileri Birliği’nde Ortaç güven tazeledi

Elazığ Süt Üreticileri Birliği’nde mevcut Başkan Halef Ortaç, güven tazeledi.


Elazığ Süt Üreticileri Birliği’nde Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Seçimde mevcut başkan Halef Ortaç ileNihat Susam yarıştı. Rakibinin aldığı 152 oya karşın 441 oy alan Ortaç, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.


2011 yılında kurulan birliğinsoğuk zincir sayesinde 2015’den itibaren üreticilerden süt toplamaya başladığını ifade eden Başkan Halef Ortaç, “Başkanlığımsüresince yaklaşık bir buçuk yılda süt üreticilerin paraları düzenli yatmıştır. Özellikleüreticilerimiz büyük rahatlığa kavuşmuştur. Süt fiyatlarının düşük olması bizim elimizde olmayan arz talep meselesi ile ilgilidir. Bölgemizde ulusal firmaların olmayışı nedeniyle süt satma konusunda büyük sıkıntılar çekmekteyiz. Yakın zamanda Bingöl’de faaliyet gösterecek olan firma ile irtibat içerisindeyiz. Firmanın faaliyete geçmesi ile birlikte sütü çok daha yüksek fiyatta satacağız ” dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mart 2019 Pazar 18:34

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mart 2019