Ekrem, Makarios’un nesi oluyor?

Gazetemiz okurlarından Hasan Fırat, "Ekrem, Makarios’un nesi oluyor?" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

20 Haziran 2019 Perşembe 12:47
Ekrem, Makarios’un nesi oluyor?

Hasan Fırat/Üsküdar

Bay Ekrem, nedir bu Makarios sevdası? Beylikdüzü’ne yapılacak başka bir iş yok muydu? Öyle sanıyorum ki Rumlara iyi bir sempatiniz var. Olmasaydı kazanmış gibi gördüğünüz ama kazanamadığınız seçimde bile Yunan basınıİstanbul’u Konstantiniyye kazandı’ diye başlık atmazdı. Neden? İmamoğlu; bunlarla kan bağın mı var, başka bir bağın mı var? Neden sizi bu kadar seviyorlar? Bu işte bir bit yeniği yok mu? Bay İmamoğlu, sizde gizli bir düşünce var. Türkiye ve İstanbul için iyi niyetli olmadığınızı düşünüyorum. İkinci bir İmo musun? Şüphelerim var. PKK sizinle, HADEP sizinle, FETÖ sizinle. Ne kadar hain varsa sizinle.

Bay Ekrem bu kadar hainin sizinle bir arada olması hayra alamet değil. Yapmayın, doğduğunuz, doyduğunuz ve milyarları kazandığınız, krallar gibi yaşadığınız bu cennet vatana ve bu övülmüş İstanbul’a ihanet etmeyin. Biraz ahlaklı olun yoksa Rabbim bir gün bir tokat atar feleğin şaşar, eyvah dersin ama atı alan Üsküdar’ı geçer.

Siz de yalancı Kılıçdaroğlu, bay Ekrem, din karşıtlığı yapan Kaftancıoğlu, şehit düşmanı Kadıgil’le kalırsınız. Bay Ekrem bu kadar dinkarşıtını nereden bulunuyorsunuz, merak ediyorum.

Bay Ekrem, elli dört yıldır bu İstanbul’u bilirim. Ne Türkiye ne İstanbul CHP’den bir hayır görmedi, göremez de. Boşuna kendini paralama. Önce insan ol. Önüne gelene hakaret etme. Gururlanma.

Bu millet senin gibi çok ukalalar gördü. Hepsi kayboldu. Şimdi arkalarından lanet okunuyor. Valiye hakaret, soru sorana hakaret. Ekrem Efendi Osmanlı’da bir deyim vardır. Üslubu beyan ayniyle insan, sen önce insan olmayı öğren sonra başkan olmayı dene. Ekrem Efendi çok sıkıntılısın, durmadan terliyorsun. Neden, bak muhterem Binali bey ne kadar rahat. Siz niye sıkıntılısınız?

Bir yerlerden sıkıştırılıyor musunuz? Mesela PKK’dan falan... Bay Ekrem efendi, Yunan basınına bir cevabınız olmadı ama sıkılmadan Tevfik Göksu beye laf yetiştirmeye çalıştınız. İnsanda biraz edep olur yahu. Bu memleketin ekmeğini yiyip de bu memlekete kötülük yapanın ve yapmak isteyenin babam da olsa Rabbim belasını versin. Ne istiyorsunuz bu güzelim cennet vatandan?

Bir Tayyip Erdoğan düşmanlığı vicdanlarınızı yok etti. Kalkınan gelişen bir Türkiye’den neden bu kadar rahatsızsınız? Ne kadar Tayyip düşmanı varsa o kadar Türkiye düşmanı var demektir.

Tayyip Erdoğan’a hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Haziran 2019 Perşembe 12:47

YORUM YAZ

 • Haydar agaHaydar aga1 ay önce
  Ağzınıza sağlık. Az söylediniz. Bu söylenenleri sonsun sayıyla çarpsanız vallahi az gelir. Çünkü bu yaratık sonsuz sahtekar, sonsuz yalancı, sonsuz düzenbaz, sonsuz hain, sonsuz............................ diyebiliriz.
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  süper. net. kısa . öz. ve pontusoğlu'na ciddi bir ikaz. son zamanların en iyi ayar verme yazısı...
 • hercaihercai1 ay önce
  GUZEL VE DOGRULARI ICEREN BIR YAZI.
 • mertmert1 ay önce
  Sayın Hasan Fırat beyefendi, bu enfes yazınız için sizi tebrik ediyor saygılar sunuyorum

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019