EKPSS 2018 ÖSYM sınav sonucu açıklandı mı?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ÖSYM tarafından 22 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilmişti. Milyonlarca engellinin beklediği 2018 EKPSS sınavı sonuçları son dakika ÖSYM tarafından açıklandı mı?

17 Mayıs 2018 Perşembe 18:00
EKPSS 2018 ÖSYM sınav sonucu açıklandı mı?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ÖSYM tarafından 22 Nisan 2018 tarihinde yapılmıştı. Milyonlarce engellinin beklediği 2018 EKPSS sınavı sonuçları son dakika ÖSYM tarafından açıklandı mı?

Engelli memur atama başvurularında son dakika gelişmesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu verdi. 2018 yılı sonu itirabiyle ne kadar engelli memur atama yapılacak işte cevabı. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ÖSYM tarafından 22 Nisan 2018 tarihinde yapılmıştı. Milyonlarce engellinin beklediği EKPSS sınavı sonuçları saat 12:00 itirabiyle ÖSYM tarafından erişime açıldı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylar, sınav sonuçlarını "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecekler.

EKPSS SINAV SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EKPSS TERCİH VE YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

EKPSS sonuçlarına ve kuraya göre yapılacak yerleştirme işlemleri ile ilgili olarak ÖSYM tarafından bir Tercih Kılavuzu hazırlanarak ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Tercih Kılavuzda engellilerin yerleştirileceği kadrolar, kadro sayıları ve koşulları, tercihlerin alınması ve yerleştirme işlemleri ile ilgili kurallar yer alacaktır. Tercihlerin alınacağı tarih ile ilgili bilgi ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden adaylara ve kamuoyuna duyurulacaktır.

Engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde EKPSS ve kura sonucuna göre yerleştirme yöntemleri uygulanır. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde EKPSS’de alınan puanlar kullanılır. Yerleştirmelerde geçerliliği devam eden birden fazla EKPSS puanı bulunan adayın en üst eğitim düzeyinden almış olduğu en yüksek EKPSS puanı dikkate alınır. Adaylar, ilan edilen kadrolara EKPSS puanı esas alınarak tercihlerine göre yerleştirilir. İlan edilen kadrolar arasından aynı kadroyu tercih eden adayların puanının eşit olması halinde diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınır..

 KURA YERLEŞTİRMESİ KİMLER İÇİN YAPILACAK?

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyinde kuraya başvuran adaylar arasından kura çekimi ile tercihlere göre yerleştirme yapılır. Kura yerleştirmeleri yapılırken;kadrolar için aranan öğrenim düzeyi, cinsiyet vb. nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilir, bunlardan herhangi birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilir.

Engelli memur atamalarına ilişkin son dakika açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan geldi. Bakan Sarıeroğlu, engelli vatandaşlar ile ilgili yeni bir perspektifin ortaya konulduğunu belirtti. İşte Bakan Sarıeloğlu'nun atamalara ilişkin açıklaması:

2018'de ne kadar engelli ataması yapılacak son dakika gelişmesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 18:00

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ocak 2019