Ejder Kule Projesi ile birincilik ödülü

Bilim dünyasına sağladığı katkılarıyla, desteklenen projeleriyle ve aldığı ödüllerle dikkat çeken Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) başarılarına bir yenisini daha ekledi.

24 Nisan 2019 Çarşamba 12:28
Ejder Kule Projesi ile birincilik ödülü

Bilim dünyasına sağladığı katkılarıyla, desteklenen projeleriyle ve aldığı ödüllerle son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Amaç bilinci artırmak

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) deprem bilincini artırmak amacıyla bu yıl beşincisini düzenlediği Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı yarışmasında ETÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlker Kazaz danışmanlığında ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi İrfan Kocaman koordinatörlüğünde üniversitenin öğrencileri Cemil Çolak, Üveys Bilğin, Ömer Salim Demirel ve Hayrunnisa Balıkçı’dan oluşan ETÜ Takımı “Ejder Kule” projesi ile birincilik ödülüne layık görüldü.

Üniversitenin gurur kaynağı

28 ilden 47 üniversite ve 75 takımın başvurduğu yarışmanın ödül töreninde öğrenciler, ödül plaketlerini DASK Yönetim Kurulu Başkanı ve Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Murat Kayacı’dan aldı. ETÜ öğrencileri aynı zamanda üniversitelerine laboratuvar teçhizatı temini için 50 bin lira değerindeki ödülün de sahibi oldular.

 

Günün Özeti

Günün Özeti