Eğer AK Parti seçimi kaybederse 25 Haziran'da...

Gazeteci Süleyman Özışık, 24 Haziran seçimlerine ilişkin çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Özışık, 24 Haziran'da AK Parti'nin seçimi kaybetmesi durumunda en küçük sorununun seçimi kaybetmiş olmak olduğunu belirterek, 25 Haziran'dan sonra neler yaşanabileceğine değindi.

26 Mayıs 2018 Cumartesi 13:42
Eğer AK Parti seçimi kaybederse 25 Haziran'da...

24 Haziran seçimlerine ilişkin çarpıcı tespitlerde bulunan Özışık, "Eğer AK Parti 24 Haziran seçimlerini kaybederse, 25 Haziran'da en küçük sorunumuz seçim kaybetmek olacak" diyerek sözünün nedenlerini tek tek anlattı. 


Olacakların sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan'a değil 16 yıl boyunca onu destekleyen herkese yapılacağını belirten Özışık, gücü ele alan kişilerin bir daha Erdoğan gibi dik duran birinin başa geçmemesi içinde elinden geleni yapacağını söyledi.

İşte o yazı;


Erdoğan'ı yargılayacak mısın?


Aylardır bir tehlikeye dikkat çekiyor, "Eğer AK Parti 24 Haziran seçimlerini kaybederse, 25 Haziran'da en küçük sorunumuz seçim kaybetmek olacak" diyorum.

Birileri ne demek istediğimi anlamamış olacak ki "Bu meseleyi biraz daha açar mısın?" diye yazıyor.

Aslında daha önce detaylarına girmiştim.

"24 Haziran sadece bir seçimin kaybı olmayacak. O seçimden sonra Abdulhamid döneminden sonra ne yapıldıysa aynısı yapılacak. Erdoğan ve AK Parti'ye 16 yıl boyunca oy veren herkes, yaşanacak acıdan payına düşeni alacak" demiştim.

"AK Parti benzeri bir oluşumun bir daha iktidara gelmemesi için, Erdoğan ya da Erdoğan gibi bir adamın tekrar ülke yönetimini ele almaması için gereken neyse onu yapacaklar" diye uyarıda bulunmuştum.

Hayali konuşmuyor, kehanette bulunmuyorum.

Bakınız arkadaşlar...

Ankara'da, Avrupa Birliği Büyükelçileri ile iftarda bir araya gelen CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, büyükelçilerin kendisine, "Cumhurbaşkanı seçilirsen Erdoğan'ı yargılayacak mısın?" diye sorduğunu açıkladı.

Anlamayanlar olabilir diye burayı çift dikiş geçeyim:

CHP'nin adayı, oruç tutmayan Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçileriyle iftarda buluşuyor! Büyükelçilerin sorduğu ilk soru, "Sen iş başına gelirsen Erdoğan'ı yargılayacak mısın?" oluyor.

Bu soru size bir mesaj vermiyor mu?

“Bu adamların derdi, tasası, karın ağrısı nedir? Neden Erdoğan'ın yargılanmasını bu kadar çok istiyorlar” diye sormuyor musunuz kendinize?

Bu sorunun muhatabı olan Muharrem İnce seçim meydanlarındaki tüm konuşmalarında, altını çizerek "Ben adil bir yargı sistemi kuracağım, O adil yargı Erdoğan'ı yargılar mı yargılamaz mı orasına karışmam!" diyor.

Sadece Muharrem İnce mi?

İyi Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, neredeyse çıktığı her meydanda, içinde biriken kin ve öfkeyi dışa vuruyor. İş başına geldiğinde Erdoğan'dan hesap soracağını söylüyor.

Bu durum size manidar gelmiyor mu?

Bunlar dursun bir kenarda...

Erdoğan'ın karşısına çıkan bütün adaylar "Yerli otomobili yaptırmam. Kanal İstanbul'u yaptırmam. Hızlı tren projesini, şehir hastaneleri projesini durduracağım" diyor mu?

Allah, Peygamber aşkına arkadaş...

Siz hiç; HDP'li, CHP'li, İyi Partili veya Saadet Partili bir seçmenin, "Bu projeleri durdurursanız size oy veririz" dediğini duydunuz mu?

Ben duymadım.

Adını saydığım partilere oy veren seçmenler bile bahsini ettiğim projelere karşı çıkmıyorken, aday olan liderler kimin isteğini yerine getirmek için bu projeleri durduracağını söylüyor, "Erdoğan'ı yargılayacağız, siz rahat olun" diyerek kime selam çakıyor, kimlerin arzu ve isteklerini yerine getireceklerine dair söz veriyor?

Birbirimizi kandırmayalım. Kime selam çakıldığını da, kime söz verildiğini de çok iyi biliyoruz.

Bu tehlikeden dolayı, "Eğer AK Parti 24 Haziran seçimlerini kaybederse, 25 Haziran'da en küçük sorunumuz seçim kaybetmek olacak" diyorum.

İçinde bulunduğunuz coğrafyaya şöyle bir dönüp bakın. Giden liderlere ve o liderlerden sonra yaşananlara bir bakın.

Saddam'dan sonra Irak'ın hali ne oldu? Kaddafi'den sonra Libya ne hale geldi? Muhammed Mursi'den sonra Mısır'da neler yaşandı? Avrupa'nın demokrasi getireceğiz bahanesiyle girdiği Ortadoğu coğrafyasında huzura eren bir tek ülke var mı parmakla göstereceğiniz?

Evet; onlar Arap Baharı ya da küresel darbeler marifetiyle indirildi. Sırada senin ülken var. Senin ülkende darbeyle başaramadıkları şeyi bu kez seçimle başarmak istiyorlar.

Küle ve köze dönüştürdükleri ülkelere ne yaşattılarsa, seçimden sonra Türkiye'ye aynısını yaşatmak için harekete geçtiler.

Tekraren söylüyorum.

Seçimi kaybetmek sadece Erdoğan'ı ilgilendiren bir mesele olmayacak. 16 yıl boyunca onun ardından giden kim varsa, Erdoğan'la aynı akıbeti yaşayacak.

Avrupa'ya direnen, onların istila, işgal ve yağma girişimlerini bozan bir lider daha gelmesin diye, milyonlar o liderin arkasında bir daha durmasın diye ellerinden geleni ardına koymazlar.

Irak'ta, Libya'da, Mısır'da ve Suriye'de milyonlarca insanı nasıl katlettilerse, öyle katledecekler. O ülkeleri nasıl yağmaladılarsa, bu ülkenin birikimlerini de öyle yağmalayacaklar.

Bu iş, kısa sürede Muharrem İnce'nin de Meral Akşener'in de Temel Karamollaoğlu'nun da istemediği duruma gelecek. "Erdoğan'ı yargılayacak mısınız?" diyen güçler, ülke yönetimini onlara bırakmaz.

Bırakmayacak!

“Türkiye, Türklere bırakılmayacak kadar değerlidir” sözünün gereği yerine getirilecek.

Bu yazıyı kaleme alma nedenim budur.

Şunun bilinmesini isterim ki ben bu yazıyı Erdoğan'ın karşısında saf tutanlar için falan da yazmadım. Onların, Erdoğan'ı sevme veyahut ona oy verme gibi bir mecburiyetleri yok. Onlar, elbette ki inandıkları lider ya da liderlerin ardından gidecek, buna sözüm yok.

Ben, bugüne kadar Erdoğan'a ve AK Parti'yi inanıp, bugün çeşitli gerekçelerle AK Parti'ye oy vermeyecek olanlara, "Milletvekillerini sevmedim. Belediye başkanları bize hizmet etmedi. Biz, şu veya bu konuda mağduruz" diyenlere sesleniyorum.

16 yıl boyunca yapılan ekonomik ve askeri darbelerin tek bir nedeni vardı. 16 yıl boyunca inandığınız, güvendiğiniz ve sevdiğiniz adamla aranızda oluşan sevgi ve güven bağını kesmek. Yani Avrupalının deyimiyle, "Böl, parçala, yönet" taktiği...

İlk kez bunu başarabileceklerine inanıyorlar.

Bölündüğünüz anda parçalanacaksınız. Parçalandıktan sonrası çok kolay...

Ve inanın...

Gelecek olanlar size hizmet için, sizin mağduriyetinizi gidermek için gelmeyecek.

Benden uyarması!..

Ha...

Bu yazıyı okuyup da "Erdoğan ve AK Parti kaybediyor olmasa bu yazı yazılmazdı" diyen muhalifler olabilir.

Hiç boşuna heveslenmeyin, bu seçim ilk turda Erdoğan, AK Parti ve MHP lehine bitecek!

Bu yazıyı yazma nedenimi sorgulayacak olursanız.

Bir tek kişinin dahi aramızdan ayrılmasına gönlüm razı olmadığı için yazdım. Bu topraklarda size değil bir adam, bir kedi daha vermeme yeminimizi hatırlatmak adına yazdım. 

Haber Tarihi: 26 Mayıs 2018 Cumartesi 13:42

YORUM YAZ

 • Seyfi Seyfi 3 ay önce
  Belliki iktidar bazıları için herşey. Akp onu yaptı bunu yaptı biz olmasak suyunuz bile yoktu diye korkutun bakalım. İyi kötü herşeyi takip ediyorum, yerli ve milli yani türk mühendis ve türk parasıyla yapılmış bir tane büyük yatırım varmı, Allah dan korkuyorsan doğru dürüst ol yazar kardeş. Belliki korkuyorsunuz yada nasıl bir menfaat ilişkiniz varsa millete aklın sıra korku salıyorsun.haşa Allah dan başkasındanda bu kadar korkma
 • NecatiNecati3 ay önce
  Ulke olarak elhamdullah %99 u musluman olan halk için geçerli olan kuran ve sünnettir meydanlarda Ayet okuyana ve Allah korkusu olan kimse muteber olan o kişi tabiki reistir Allah selamet versin inşaallah
 • ErsanErsan3 ay önce
  Sayin yazar cok guzel hayal kurmussun.ben bazi gerceeri sana anlatayim.1-sehir hastahanelerini isleten firmalara hasta garantisi veriliyor gitmeyen her hastanin parasi cebimizden cikiyor2-kanal istanbul projesi hem karadeniz hemde marmara denizinin ekolojik dengesini bozar3-gazi koprusu yavuz s.s.koprusu avrasya tunelini icin gecmeyen araclar icin odenen paralarla o kopruler yapilirdi hemde devlet eliyle
 • Bahri kilicBahri kilic3 ay önce
  Allahım liderimizin başımızdan eksik etmesin inşallah Allahım bizlerin yollarını aydınlatsın inşallah bizleri her türlü belalardan korusun nazardan saklasın Allahım bizleri sağlık uzun ömürler versin inşallah Allahım liderimizi korusun
 • vatandaş vatandaş 3 ay önce
  ahahahahahahahahahahahahabahahhahahabahaahahahahhaahhahahahahahahahaahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahhahahahahahahahaahahahhahahhagahahahahahaha. Allah da seni güldürsün.
 • abbasabbas3 ay önce
  Özal için de aynı şeyi yapmışlardı. sadece indirdiler 90 lar hep kayıp yıl odu. sürekli kriz yılları odu allah bu milleti islam düşmanlarının eline düşürmesi
 • KızılelmaKızılelma3 ay önce
  Allah seni bildiği gibi yapsın. Ben de belki birşey yazmıştır diye sehven yazını okudum. Seni gazeteci diye çalıştıran kuruma acıyorum boşuna para harcıyorlar. Yağı fazla kullandığın için yemekte bir şeye benzememiş. Sana tavsiyem her ne olursa olsun yağı fazla katma ya kayarsın yada miden bulanır yiyemezsin.
 • Hüseyin GüneyHüseyin Güney3 ay önce
  okuyucusu ile dalga geçen bir yazı. süleyman bey çoook akıllı biz aptal. 2002 yılında iktidara gelende mhp-anap bakanlarını yüce divana vermedik mi. saddam ve kaddafi devrilsin, o ülkelere demokrasi gelsin diye kim uğraştı. demokrasiciii geldi. müslüman çocukların kanı aktı.
 • YunusYunus3 ay önce
  AK parti artık AKP olmuştur.Vallahi,billahi,nikahıma,kitabıma parti siyasete gireli beri başkasına oy vermedim ama yüreğim öyle yanık öyle kırgınım ki artık oy vermeyeceğim.Önce onlar dostlarını kaybetmesin...
 • fatih yılmazfatih yılmaz3 ay önce
  biz 28 şubatı unutmamalıyız biz vesayeti unutmamaalıyız biz hakimlerin ve savcıların vesayetin devamı için hukuku nasıl katlettiklerini unutmamalıyız biz basının halka kurduğu örümcek ağlarınıve atmış roldukları yalanları iftiraları unutmayacağız kuklaların ve kuklacıların önünde Rabbimizin yardımıyla dik duracağız reisi yedirmeyeceğiz İnşaallah i
 • AhmetAhmet3 ay önce
  Erdoğan Türkiye lehine çalışacak ve dış düşmanlar onu bu ülkenin başında tutacak 16 sene, hadi inanalım bari bu yazı boşa gitmesin
 • fatih yılmazfatih yılmaz3 ay önce
  biz 28 şubatı unutmamalıyız biz vesayeti unutmamaalıyız biz hakimlerin ve savcıların vesayetin devamı için hukuku nasıl katlettiklerini unutmamalıyız biz basının halka kurduğu örümcek ağlarınıve atmış roldukları yalanları iftiraları unutmayacağız kuklaların ve kuklacıl
 • sukrusukru3 ay önce
  Korkumuz ülkemiz adınadır.Bu yolda canından korkan namert oğlu namerttir.15 temmuzda kimlerin korkak tavuklar gibi saklandığını biliyor bu millet.
 • mevlütmevlüt3 ay önce
  isabetli tesbitler ...elinize sağlık...hâl böyle iken liderler münafıklıkta devam ediyorlar....
 • sukrusukru3 ay önce
  Makarna kömür edebiyatından semirme edebiyatınamı geçtiniz.daha kaç dalda oynayacaksınız bakalım.
 • sukrusukru3 ay önce
  Bu ülkede diktatörlük olsaydı şimdiye çoktan o klavyeyi zatıalinize monte etmişlerdi.
 • AHMETAHMET3 ay önce
  Yüreğine sağlık Süleyman Bey. Erdoğan giderse ilk ağlayacak olanlar işbirlikçi muhalefete oy verenler olacak. Ellerim kırılsaydı diyecekler.2001 krizinde, bir daire parası biriktiren akrabam, daire parası eriyince "ELLERİM KIRILSAYDI" dediğini kulaklarımla duydum.120 m2 dairealabilecekken, krizde parası eridiği için 97m2 daire alabildi. Ecevite, hala beddua ediyor. Karı-koca asgari ücretle çalışanlar şimdi rahat bir daire alabiliyor.
 • hasanhasan3 ay önce
  şükrü akkoyun diktatörlükle yönetildiğini biliyorsun yani
 • SerkanSerkan3 ay önce
  Öyle bir yazmış ki sadece yazıyı okuduğumda bahsi geçen kişinin suçlu olduğuna kanaat getirdim bu neyin korkusudur yazar bey ?
 • adamadam3 ay önce
  Korku tellallığı yapmayın milletin bu tür yazılara karnı tok.
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU3 ay önce
  ALLAH KORUSUN.MAHVOLURURZ.BÜTÜN YAPILMIŞ VE DEVAM YATIRIMLARI,HİZMETLERİ MAHVEDERLER,TERÖR,İÇ SAVAŞ,BÖLÜNME VS...HER REZİLLİK..TEKRAR BAŞLAR.YALNIZ BİZ DEĞİL,İSLAM ALEMİ İÇİNDE KÖTÜ OLUR.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 3 ay önce
  Türkiye, Türklerin Olacak Kadar Değerlidir. Ve Öyle Olacak. Hiç Şüphesiz.
 • Necati yaşarNecati yaşar3 ay önce
  Korku dağları sarmış.Erdoğan ysrın eceli gelip ölse ne yspacaksınız?Sizin sıkıntınız.Semiremeyecek olmanız.
 • SelimSelim3 ay önce
  Güzel ve çok mantıklı bir yazı olmuş. Her kesimden insanın bu yazıyı okuyup tekrar düşünmesi lazım.
 • Emirhan canimEmirhan canim3 ay önce
  Hahhh bravo yahuuuu bu gercegi gordunuz sonunda akp abbas yolcu T A M A M
 • sukrusukru3 ay önce
  Irak halkı bir diktatör olan saddamı bile mumla aradı.Heykelini büyük bir hevesle yıkan adam şimdi ağlayarak ellerim kırılsaydıda bu işi yapmasaydımdiyor.Ama iş işten geçti.Kafirler müslümana acımaz.Güçleri yetse israil filistinlilere yaptığını bize yapmazmı,Bin mislini yapar hemde.Mevzu seçimde kaybetmek değil ülkeyi kaybetmek ALLAH korusun.
 • MardinliMardinli3 ay önce
  Sayın sulayman bey dilinize yüreğinize sağlık.Bugünün türkiyenin düşmanları cennet mekân A hamid düşmanları aynıdır yeterki erdoğan gitsin başka dertleri yoktur.Erdoğanın giderse kim kayib edecek millet kayib edecek devlet kayib edecek ümmet kayıp edecek.Bu seçimde on beş temmuz nasıl millet erdoğana sahip çıktılarsa aynı birlik beraberlik olmamız gerekir yoksa türkiye kayıp edecek Allah korusun.Türkiye erdoğan kayıp ederse kim sevinecek ABD AB devletleri siyonist rejimi pkk feto bütün din düşmanları sevinecekler.İnşaallah kazanacak kazandığı zaman ümmet millet mazlumlar sevinecek.Bize düşen ümmeti milleti mazlumu sevindirecektir.İnşaallah türkiye bu zor durumdan kurutulacak ve zafer müminlerindir.Selam ve dua ile
 • halil ülkerhalil ülker3 ay önce
  SEN RÜYADA YAŞIYORSUN
 • GolgeAdamGolgeAdam3 ay önce
  iyi bir laf salatasi, biz insanin ne olduguna degil ne yaptigina bakariz.Peygaberimiz(SAV) oldu de islamiyet mi dagildi, Ataturk oldu de Turkiye Cumhuriyetimi yikildi.Siz 1700TL ile mucizeler yaratan vatandastan bahsedin.
 • MilletMillet3 ay önce
  Her şeye rağmen oyum Reise ve MHP ye
 • desardesar3 ay önce
  yüce allahin yardimi ile durmak yok yola devem bismillahirahmanirrahim.
 • EnderEnder3 ay önce
  Bunlari kulahima anlat.Simdiye kadar insanlari korkutup ben dahil AKP ye oy verdirttiniz evet zarureten verdik yine zaruret olursa yine ayni seyi yapacagim. Ama bu yanlislari haykirmama engel degil. Milleti cahil sanmayin. 16 yildir erdoganin neler dedigini biliyorum. Ne denli celiskiler yasadigini goruyorum. Sunu gorun. Artik erdoganin kapasitesi bu asamadan sonra ulkeyi daha iyi yapacak seviyeye yetmiyor. Bunu kizdigim icin demiyorum . Bircok faydali icraat yapti. Tamam. Gorun bundan sonra ulkeye ne kazandirdiysa hepsini tuketecek. Yanlislarindan bahsetmiyorum bile. Akillara zarar danismanlari var. Basta meshur joleli olmak uzere bunlari degismezse bi kere oy moy beklemesin. Ne dediyse tersi olan meshur joleli. Allah idarecilerimize basiret samimiyet akil adaletli olma gibi butun ustun vasiflari versin. Gidisat yine iyi tarafa degil.
 • serhatserhat3 ay önce
  tabiki desteyimiz reisle....... reise canımız feda......... amamillet vekili listelerini kimler belirledi ........ mesela erzurum.... çok yazık oldu.
 • MikailMikail3 ay önce
  kurtlar bir çakallar bir topunuz gelin topunuzu patlatırız

Günün Karikatürü

21 Eylül 2018