Edremit’te Ülkü Yolu 8 yıl sonra bakıma alındı

Balıkesir’in Edremit’te ilçe merkezi ve sahil mahallerinin alternatif güzergahı olan Ülkü Yolu, 8 yıl aradan sonra Edremit Belediyesi tarafından bakıma alındı.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 16:04
Edremit’te Ülkü Yolu 8 yıl sonra bakıma alındı

Balıkesir’in Edremit’te ilçe merkezi ve sahil mahallerinin alternatif güzergahı olan Ülkü Yolu, 8 yıl aradan sonra Edremit Belediyesi tarafından bakıma alındı.


Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü, vatandaşların konforlu ulaşımı için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.


Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Edremit Çayı kenarından Altınkum Mahallesi’ne kadar uzanan Ülkü Yolu’nda, Azerbaycan kavşağından itibaren asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Çalışmalar kapsamında yolun gevşek zemin nedeniyle deforme olan bölümleri iş makineleriyle sökülüyor. Ardından dolgu malzemesiyle doldurup silindir ile sıkıştırılan yollar tekrar asfaltla kaplanıyor. İlçe merkezinden sahil mahallerine alternatif bağlantı yolu olan Ülkü Yolu’nda bakım ve onarım çalışmaları, Altınkum Mahallesi’ne kadar devam edecek. Eş zamanlı olarak Edremit Çayı’nın karşı kenarında yer alan Işık Yolun’da da bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.


Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, yaz sezonu öncesinde sahil mahalleri başta olmak üzere kentin dört bir yanında ekiplerin çalıştığını belirtti. Başkan Arslan, “Vatandaşlarımız sahil bölgesine alternatif olduğu için Ülkü Yolu ve Işık Yolu’nu sıklıkla kullanıyor. Yapılan bakım ve onarım çalışmalarıyla yollarımız araç trafiği için daha güvenli ve uygun hale getirilecek” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 27 Mayıs 2019 Pazartesi 16:04

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    27 Haziran 2019