Düşen uçakla ilgili İran'dan flaş teklif!

İran'da Başaran Holdinge ait Türk uçağının düştüğü yere Bahtiyari halkı temsilcileri, Mina Başaran ve arkadaşları için anıt dikmek istediklerini belirtti ve Başaran ailesinde izin istediler.

13 Mart 2018 Salı 20:12
Düşen uçakla ilgili İran'dan flaş teklif!

Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a dönüş yolunda İran'ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen ve içindeki yolcuların tümünün öldüğü uçak kazasının ardından bölgede yaşanan Bahtiyari halkı, Başaran ailesinin izin vermesi halinde bir anıt yaptırmak istediğini bildirdiler.

Bahtiyari halkı temsilcileri acılı Türk ailelerinin kaldığı otele gelerek, uçağın düştüğü alana bir anıt dikmek istediklerini söylediler.

Bahtiyarı halkı temsilcileri ellerinde taşıdıkları pankartlarda Farsça ve Türkçe şu ifadelere yer verdiler:

"Sevgili Başaran ailesi ve sevgili Türk halkı, Mina ve onun arkadaşlarının ruhu Helen Ormanları ve Bahtiyari Dağlarında gökyüzüne uçtu. Dünya, Bahtiyari halkını dünyanın en misafirperver insanları olarak biliyor ama şimdi bu ev sahipliğinden dolayı üzgünüz ve tüm kalbimizle derdinize ortağız. Sizin de izninizi aldıktan sonra biz kızlarımızın hatırına sembolik bir heykel dostluk adına yapmaya karar verdik. Sizin için bir problem yoksa sizden haber bekliyoruz ve yapmaya başlamak istiyoruz."

Haber Tarihi: 13 Mart 2018 Salı 20:12

YORUM YAZ

  • ??????9 ay önce
    Bekarlığa veda diye bir partiden dönüyormuş...
  • Hak yolHak yol9 ay önce
    Heykelci,putcu iran eğer ki menfaat umduklarindan olmazsa,iran insan hayatına bu kadar kıymet veriyorsa-vermiyor zaten o yüzden ölüyü istismar ediyor,diriye ne yapmış-ulkelerini isgal edip hergun dirileri öldürmesin işgalci/misafirperver viran.Ölen holding sahibi olunca ilk defa irandan insancıl!yaklasim görüyoruz ne iş.tabi ben çok iyi tanıyorum herşeyi maddi menfaate dönüştürmek isteyen Viranin belki de bunun için bu uçağı düşürebileceklerinide olamazmicokmu farklı hergun suriyede katlettikleri milyonlardan.holding tek fark

Günün Karikatürü

9 Aralık 2018