• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünyayı karıştıran gizemli, tarihi keşif: 'Hayalet geminin' keşfedildiği anın görüntüleri yayımlandı!

Yeniakit Publisher
2022-12-31 12:55:00 - 2022-12-31 13:05:31
Dünyayı karıştıran gizemli, tarihi keşif: 'Hayalet geminin' keşfedildiği anın görüntüleri yayımlandı!

Matt Rutherford ve Okyanus Araştırma Projesi'nden bir meslektaşı, 2013'te Atlantik Okyanusu'nda ilerlerken şaşırtıcı bir keşif yaptı: Bermuda'nın yaklaşık 1285 kilometre ötesinde yüzen terk edilmiş bir gemi.

Önceki günlerde Okyanus Araştırma Projesi, Rutherford ve meslektaşının tekneyi fark edip durumu araştırmak için yaklaştığında neler olduğunu gösteren bir video yayımladı.

Görüntülerde Rutherford'un "Bu iyice terk edilmiş bir yelkenli" dediği duyuluyor. Teknede biri olup olmadığına bakmaya karar veren Rutherford, "ceset ya da başka bir şey bulmamayı" umduğunu söylüyor.

Taşıtta ölü ya da diri kimseyi bulamayan Rutherford, muhtemelen yüz binlerce dolarlık lüks bir teknenin nasıl olup da tamamen terk edildiğini ve Atlantik Okyanusu'nun ortasında yüzerek bırakıldığını merak etti.

Rutherford videoda "Bu kesinlikle çılgınlık bu arada" diyor:

Bermuda'dan yaklaşık 1285 kilometre, ABD'den neredeyse 2 bin 400 kilometre uzakta, okyanusun ortasında çok güzel bir Swan 48'in üzerinde duruyorum.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Hayalet geminin keşfedildiği anın görüntüleri yayımlandı

Tekne aceleyle terk edilmiş gibi duruyor. Rutherford ve meslektaşı tekneye çıkıp etrafa bakmaya başladığında, giysilerin ve diğer kişisel eşyaların ana kamarada etrafa saçılmış olduğunu görüyor. İkili, başlangıçta tekneyi yedeğe almaya çalışsa da diğer tekneyi serbest bırakmaları gerektiğini fark etmeden önce sadece 128 kilometre kadar ilerleyebiliyor.

Daily Mail, internetteki bazı tutkunların Rutherford'un yolculuktaki meslektaşının İrlanda Kraliyet Yat Kulübü'nden Alan McGettigan olduğuna inandığını ancak bu ayrıntının şu an itibariyle doğrulanmadığını bildirdi.

Teknenin keşfinden yaklaşık 10 yıl sonra, okyanusun ortasında nasıl ve neden terk edildiğine dair çok az şey biliniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Asd

Ne güvencem bunların sözüne be. He he, boşverin yalanlrı.

Yorumbaz

Bu tür olaylara gizem katmaya gerek yok. Uluslararası Uyuşturucu mafyası işi bitince tekneyi terk etmiş gitmiş. Gerisi denizin akıntılarına bağlı, ...nereye savrulursa artık..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23