Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! Türkiye Almanya ve İtalya'yı geride bıraktı

Business Insider isimli internet sitesi dünyanın en güçlü ordularını sıraladı. Türkiye, 9. sırada yer alarak Almanya ve İtalya'yı geride bıraktı.

07 Aralık 2018 Cuma 09:34
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! Türkiye Almanya ve İtalya'yı geride bıraktı

2018'in en güçlü 15 ordusu belli oldu. 'Business Insider' isimli internet sitesi hazırladığı listeyle, dünyanın en güçlü ordularını sıraladı.

Sıralama yapılırken mevcut silah çeşitliliği, nüfus sayısı, savunma bütçeleri gibi kriterler göz önüne alındı.

Türkiye, Almanya ve İtalya'yı geride bıraktı

İlk üçte Amerika, Rusya ve Çin bulunurken Türkiye listede 9'uncu sırada yer aldı. Türkiye'nin ardından gelen ülkelerin başında ise Almanya, İtalya gibi NATO üyesi ülkeler yer aldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma 09:34

YORUM YAZ

 • hüseyinhüseyin3 ay önce
  Başkalarının yaptığı teknoloji ile övünüyoruz, F16 ve F 35 ler için Amerikaya muhtacız,Tarım ve Hayvancılıkta göçtük, biraz da övünmeden kendimizi sorgulayalım, yoksa eksiklerimizi göremeyiz .
 • vedved3 ay önce
  Türkiye ve mısır'a bir bakın. Lista hikaye. Adamların her şeyi bizden fazla , bizden aşağıda
 • Yunus16Yunus163 ay önce
  YORUMCU ABDULLAH; EVET MÜSLÜMAN TÜRK ORDUSU ÇOK GÜÇLÜDÜR. BU GÜCÜ ÖLÜME ŞEHADETE KOŞARAK GİTMESİNDEN GELİR. ( BİRDE JAPONLAR HARAKİRİ YAPAR) ÇOK GÜÇLÜ ABD HİÇBİR YERE TEK BAŞINA SALDIRMAZ!! HERYERE İNGİLTERE VE FRANSA İLE BERABER SALDIRIR.!!! TEKE TEKTE MÜSLÜMAN TÜRK ORDUSUNA SAVAŞ AÇABİLECEK DÜNYA DA BİR ÜLKE YOKTUR.
 • Yunus16Yunus163 ay önce
  RAKAMLAR HİÇ İNANDIRICI DEĞİL?? SİTE GÜVENİRLİĞİ??? MISIR IN BÜTÜN RAKAMLARI BİZDEN ÇOK FAZLA SIRALAMADA NEREDE?? MISIR IN UÇAK GEMİSİ VAR MI?? BİR UÇAK GEMİSİ BATIRILDIĞI ZAMAN NELER BATMIŞ OLUYOR???? GERÇEK GÜÇ KARA DA ER MEYDANINDA BELLİ OLUYOR. TÜRK ORDUSU 35 YILDIR HAREKETLİ, EN HAZIR ORDU. BU HAREKETLİLİK TEN DOLAYI GECE GÖRÜŞ TERMAL TEKNOLOJİSİNİ YAKALADI. DÜNYADA GECE GÖRÜŞ KULLANAN ÜLKE SAYISI 10 U GEÇMEZ.
 • AbdullahAbdullah3 ay önce
  Keşke bu haberi vermesyediniz. Bizimkiler bizim ordu dünya birincisi sanıyordu.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019