• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünyanın beklediği haber geldi! Koronavirüsün ilacı bulundu

İsviçre merkezli Relief Therapeutics isimli şirket, koronavirüsün ilacını buldu. Şirket tarafından üretilen 'Aviptadil' isimli ilaç yoğun bakımdaki hastayı 4 günde iyileştirdi.

Yeniakit Publisher
2020-08-04 10:20:00 -
Dünyanın beklediği haber geldi! Koronavirüsün ilacı bulundu

İsviçre merkezli Relief Therapeutics isimli şirket ciğerleri koruyan peptit maddesinin sentetik versiyonu olan aviptadil isimli ilaç için patent başvurusu yaptı. İlacın koronavirüs yüzünden solunum sıkıntısı yaşayan hastaları hızla iyileştirdiği açıklandı. Covid-19 yüzünden solunum sıkıntısı yaşayan ağır hastaları iyileştirdiği tespit edilen RLF-100 isimli bir ilaç uluslararası kamuoyunda gündem oldu…

Hızla onay programına dahil edildi

İsviçre’nin en büyük ikinci kenti Cenevre merkezli Relief Therapeutics Holdings isimli şirket, solunum yolu sıkıntısı çeken hastaları iyileştiren bir ilacın ABD’deki kullanımı için hızlı onay programına dahil edildiğini açıkladı. Şirketin geliştirdiği ilaç ciğerleri koruyan doğal peptit maddesinin sentetik bir hali olarak kullanılıyor.

Ağır solunum sıkıntısı çekenler

RLF-100 ya da aviptadil olarak anılan ilacın, koronavirüs sebebiyle solunum sıkıntısı çeken ağır hastaları iyileştirmede kullanıldığı belirtildi. Yetkililer, ilacın henüz 70 hastada kullanıldığını ve ikinci klinik test aşamasında olunduğu kaydedildi.

4 günde oksijen tüpünden kurtuldu

Amerikan medyasına yansıyan haberlerde ilacın Houston Methodist Hastanesi’nde görevli doktorlar tarafından kullanıldığı ve çok ağır hastaları çok kısa bir sürede iyileştirdiği belirtildi.

Yapılan açıklamada salgının, iki akciğer nakli olan fakat vücudu bunu reddeden 54 yaşındaki bir Covid-19 hastasının RLF-100 kullandıktan 4 gün sonra sağlığına kavuştuğu ve oksijen tüpünden kurtulduğu belirtildi. Buna benzer 15’ten fazla örnek olduğu açıklandı.

Öte yandan ilacı Brezilya’daki bağımsız laboratuvarlarda inceleyen bilim insanları aviptadil isimli ilacın SARS virüsünün akciğer hücrelerinde ve bağışıklık sisteminde çoğalmasını engellediğini tespit etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abdrhman

he yaw he inandık. gribin ilacımı olurmuş. nane limon ıhlamur kaynat içindekiler yumuşasın tükrük yoluyla burun yoluyla at. başka ilacı asırlardır yok. yahu bu korona vrüs dediğiniz gribal enfeksiyon ne zaman biter biliyormusunuz. mezarda ve dünya durunca kıyamet kopunca ancak biter. çünkü korona grip enfeksiyonu demek insan vücudunun senede 1 kere kendi içindeki birikmiş senelik pislikleri temizleme olayıdır.vücut bazen 2 senede bir temizler. yani anlayacağınız bu virüs sıfır olarak temizlenip bitemez. bunu hala bu geri zekalı bilim adamları anlayamıyormu yoksa işlerine öylemi geliyor. bu gribal enfeksiyon dünya kuruldu kurulalı vardır. vücudun kendi içindeki pislikleri temizleme olayıdır. yaşlılarda biraz ağır geçer. çaresi nane limon ıhlamur kaynatın günde 5-6 su bardağı için. içinizdeki pislikleri daha kolay atarsınız. geri zekalı bilim adamlarına duyurulur. haa birde bu virüs insana bulaşıyormuşta bulaştığı şahıs bu virüsün varlığından bile haberi olmuyormuş muş. yani virüs ona bir şey yapmıyormuş muş. yapmaz tabii. belki adam içindeki pislikleri daha önceden temizlemiş olamazmı. tam komedi virüsmüş. belkide adama torpil geçmiştir.
 • Yanıtla

Yunus

ÜÇ GÜN SONRA YALANLANIR. İLAÇ İMKÂNSIZ ÇÜNKÜ. KOVİD-19 BUKALEMUN GİBİ. SABİT DEĞİL.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı