Dündar'ın kendini aklama çabası! "Yavaş at da civcivler yesin kırbaş"

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, bugünkü yazısında 'badem bıyıklı' olarak nitelediği bir akademisyenle aralarında geçtiğini iddia ettiği bir konuşmayı aktararak kendisinin ‘başörtüsü’ne hiç bir zaman karşı olmadığını öne sürdü. Ancak Cuma namazı için okula giden çocukları bile ‘terörist’ gibi gösteren Dündar'ın kirli geçmişi arşivlerde duruyor.

11 Eylül 2019 Çarşamba 12:00

 Yeniakit.com.tr 

Solak camianın her devrin tetikçi gazetecilerinden Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, köşesinde yine kendini aklamaya çalıştığı komik bir yazı kaleme aldı.

Kendini aklamaya çalıştı

Geçmişi ve yaptıkları gün gibi ortadayken kirli geçmişinden sıyrılma çabası içerisinde olan Dündar, bugünkü yazısında 'tarih doçenti' olduğunu belirttiği bir akademisyen ile arasında geçtiğini iddia ettiği bir konuşmayı paylaştı.

Diyaloğu tek taraflı olarak aktaran Dündar, kendisini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren kişiye 'ağzının payını verdiğini' savundu. İmamoğlu ile ilgili her gün patlak veren skandalları görmezden gelen Dündar, İmamoğlu’na iftira atıldığını iddia etti.

Dündar'ın 'badem bıyık' takıntısı

Dündar insanların dış gönüşü ile yargılayan kokuşmuş bir zihniyete sahip olduğunu göstermek istercesine "badem bıyıklı" dediği kişiyle aralarında geçen sohbeti şöyle aktardı:

"Dün sabah, sık sık uğradığım bir yerde kahve içiyorum. Çaprazımdaki masada oturan badem bıyıklı biri dikkatli bakışlarla beni süzüyor. Belli ki yanaşacak ama çekiniyor. Üniversiteli bir grup gençle fotoğraf çektirmemizden cesaretlenip, onlar gider gitmez yanıma geldi.

İncecik, zor işitilen kısık bir sesle ‘Uğur Bey, sizi çok takdir ediyorum, ama izin verirseniz aklıma takılan birkaç noktayı sormak istiyorum’ dedi.

‘Rica ederim, istediğinizi sorun… Buyurun oturun’ dedim. Çay, kahve içip içmeyeceğini sordum. Sade kahve istedi. Garsona seslenip, konuğumuza bir sade kahve getirmesini söyledim.

İlk sözü ‘Gördünüz mü, sizin seçimlerde büyük destek verdiğiniz Ekrem İmamoğlu Mason çıktı’ demek oldu.

Güldüm… Hatta kendimi tutamayıp, herkesin bakmasını göze alarak kahkahalarla güldüm.

Sonra Twitter hesabımı açıp, Ekrem Beyin strateji danışmanı Necati Özkan'ın, benim de paylaştığım, iftirayı yalanlayan tweetini okudum.

Pek tatmin olmamış, üstelik ciddiye almayıp gülmeme kızmış gibiydi.

Birkaç kez yutkunduktan sonra ‘Peki siz Mason musunuz’ diye sordu.

Kızacağımı sanıyordu ama yine güldüm. ‘Hayır değilim. Ama yasaların izin verdiği bir organizasyon olan Masonlara yasa dışı bir faaliyette bulunmadıkça kafayı takmayı da aklımın ucundan geçirmedim’ dedim.

Kahvesinden bir yudum aldıktan sonra ‘O halde geçmişte başörtülü kadınlarımıza neden kötü laflar söylediniz’ deyince, ağzının payını vermenin zamanı geldiğini anladım.

Belli ki beni tahrik etmek, sinirlendirip olay çıkarmak istiyordu.

Yine gülerek, ama gözlerinin ta içine bakıp ‘Dinle müfteri’ deyince, masadan kalkmak için bir hamle yaptı. Kolundan tutup oturttum. ‘Buraya kendin geldin ve arandın. Şimdi hak ettiğin cevabı alana kadar sesini çıkarmadan bekleyeceksin’ dedim.”

“Arşivleri ara, bin kez tara, benim inançları nedeniyle başını bağlayan kadınlarımız için tek kötü sözcük kullandığımı kanıtla, senden bin kez özür dileyeceğim. Ninesi kara çarşaflı hacı, annesi klasik başörtülü bir yurttaş olarak hiçbir zaman o insanlar için kötü bir laf etmedim. Tam tersine, ‘Bu ülkede asla başortülü hanımlar sorunu yoktur, bu konuyu istismar eden, siyasi sömürü malzemesi yapan beyinleri başörtülü erkekler' sorunu vardır. Tıpkı senin gibi…’ dedim.

(...)

İşte Dündar’ın kirli geçmişi!

Uğur Dündar ‘badem bıyıklı’ diyerek muhafazakar camiadan olduğu imajını verdiği kişiyle arasında geçen tartışmada kendisinin başörtüsü ve inanç düşmanı olmadığını ileri sürerken tarihi gerçekler ise solak camianın bu ‘fırıldak’ yazarını yalanlıyor.

28 Şubat'ın medya tetikçilerinden olan CHP yandaşı Uğur Dündar, vesayet döneminde Müslümanlara yapılan zulmün tümüyle arkasında durmuştu.

Namaz kılan öğrencileri ‘terörist’ ilan etti

Dündar ve ekibi, AK Parti’nin vesayet sistemiyle mücadele verdiği 2009 yılında bile namaz kılan öğrenci avına çıkmış, Cuma namazını kılmak için okul yakınındaki  camiye giden öğrencileri dönemin Star ana haber bülteninde terörist gibi lanse etmişti. Namaz kılan öğrencilerin görüntülerini gerilim müziği eşliğinde ekranlara taşımıştı. Din düşmanı Dündar ve ekibi, Cuma namazı kılan öğrencileri bir ajan gibi araba ile takip edip, sözlü ve fiziki olarak taciz etmekten de geri durmadı.

Başörtülü doktora iftira

Aynı Dündar, Konya’da 16 yaşında bir gencin, ‘başörtülü’ olarak vurguladığı doktorlar nedeniyle testislerini kaybettiği haberini servis etti. Hürriyet de haberi manşetten verdi. Ancak “Tesettür faciası” başlığıyla sunulan bu haber de tamamen uydurmaydı. Araştırma sonunda, asıl suçlunun başörtülü doktorlar değil, gazetenin savunduğu erkek doktor olduğu ortaya çıktı. Suçlanan bayan doktor Kezban Erbağ, kendisine iftira atan Dündar’ı mahkemeye verdi ve tazminat kazandı.

Başörtüsü üzerinden algı

Voleybol Milli Takımı’nın önemli oyuncularından Aysun Özbek’in başörtüsü kullanmaya başlamasını bir suçmuş gibi sunan Uğur Dündar’ın sunduğu dönemin Star Ana Haber, gerilim dolu bir müzik eşliğinde “Filenin Sultanlar’ın da şok” başlıklı skandal bir habere daha imza attı. Milli voleybolcunun inancı gereği örtünmesinden rahatsızlık duyulduğu algısı oluşturmaya çalışan Dündar ve ekibi, tahrik edici üslubuyla Özbek’in almış olduğu kararı büyük bir hataymış gibi sergiledi.

‘Büyücü hoca’ iftirası intihar ettirdi

Son olarak Uğur Dündar, 1996’da “yargısız infaz” gerçekleştirerek bir kişinin ölümüne neden olmuştu. Dündar’ın Arena adlı programında “Büyücü Hoca” olarak gösterilen Şerafettin Yardımedici, şakağına sıktığı tek kurşunla intihar etmişti.

Daha birçok yalan ve iftira dolu haberlerle Müslümanlara saldıran Dündar'ın kendisini masum gibi göstermesi "Yavaş at da civcivler yesin Kırbaş" yorumlarını beraberinde getirdi.

Sen git kendi karına gül

Hasan Karakaya Uğur Dündar gerçeğini böyle kaleme almıştı

Dündar'ın uzmanlık alanı eş durumundan havalimanı

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 12:00

YORUM YAZ

 • mustafamustafa10 gün önce
  akli dengesi bozuk meczup rüyasında gördüğü olayları gerçek gibi algılayıp gazetede yazmış. ehh yazdığı gazetede malum zaten meczup ve vatan hainlerinin yuvalandığı tipik sol görünümlü vatan haini bir gazete. Hani bu alçağın haberlerini izlememiş olsam belki inanırdım. ama 28 şubatı bizzat gördüğüm ve  o dönemlerde müslümanlara başörtülü ve sakallı insanlara nasıl saldırdığını gördüğüm için vatan hainliğini çok iyi bilirim bunun. Bakın birde yazının ortasında hangi mason bunu uyardıysa kesinlikle masonlara bulaşmam diyor. masonların bu ülkenin altını kazmak için uraştığını sağır sultan duydu nirde onlardan özür diler gibi kesinlikle asla masonlarla uraşmam tamam uyarıyı aldım diyor. 
 • Mikail okuroğlu Mikail okuroğlu 10 gün önce
  İsmail kardeş o dana burnu denen böcekler kesinlikle tarlada toprakda olurdu oraya taşıma gider hamam böceği olsa inandırıcı olurdu !!!.
 • ÖzgünÖzgün10 gün önce
  Kırbaş ne demek ya,siz nasıl haber yapıyorsunuz.Sizde yalancı ve kör sağır yandaşsınız.Terbiyesizler ne demek kırbaş.Haberini adam gibi yaparsın takdiri kamoyına bırakırsın.Seviye dip,sizin tarzınız.
 • Mikail okuroğlu Mikail okuroğlu 10 gün önce
  Biiiizzzz senin ne ml olduğunu biliyoruuuuuzzz denetlenme insansan sövdügūn dine camiye göre gömülme nerde sizde o hassasiyet.
 • AkkurtAkkurt10 gün önce
  Mason mu bilemem lakin münafıklık alametleri ile dolu paçalarından akıyor hergelelerin.
 • garip kulgarip kul10 gün önce
  Bu ya..sak kalemini/ruhunu s..mis bir emperyalist/siy..nis te..kci/zurnalerindan sadece biridir bu ülkede
 • Tuttum kolundan dur..! Dedim :) :) :)mesela yani Tuttum kolundan dur..! Dedim :) :) :)mesela yani 10 gün önce
  28 şubat zorbasıdinazor uğur bidon kafalı TL YILMAZ ÖZDİL le güzel skeç yapıyordu şimdi usta tiyatrocu vip bodrum antirikot ekrem de bunlara eklendi.. Halksız TV de güzel şaklabanlık programları yaparlar aslında iyi de reyting gelir. Dayakçı İsmail de MODERATÖR olur artık....!
 • NumanNuman10 gün önce
  Bu hikayeleri 80'li yıllarda yazsaydın kesin seni de Adile Teyze ile Uykudan Önce programında hikaye anlatıcı yaparlardı. Burada harcandığını hissediyorum araştırmacı, soruşturmacı, tarihçi ve fitneciböyyüük gazeteci.
 • SerdarSerdar10 gün önce
  Güzel tiyatro yazmış. Oynatalım Uğurcum.
 • sinan metesinan mete10 gün önce
  terbiyesiz din karşıtı ciklet gazeteci,silivri akören köylü,hayati kibar palavraci olarak gecti
 • AntiCHP zihniyetiAntiCHP zihniyeti10 gün önce
  çok hoşuma gitti KIRBAŞ aynı zamanda kartoş yani kart adam buruşuk itici çok çirkin
 • SelçukluSelçuklu10 gün önce
  Yılın senaryosuna aday ,Kemalist camiada bu tür hikayelerson gelen zamlarla beraber tanesi 3500 tl den 1938 adet iyi gider afiyet olsun efendim...
 • Mehmet AkıntaşMehmet Akıntaş10 gün önce
  Tebrik ederim haberiniz için. Kullandığınız kelimeler ve anlatış biçiminiz gerçekten topluma örnek , alkışlıyorum....
 • ErhanErhan10 gün önce
  Hayalinden de uydurmuş olabilir
 • DallıDallı10 gün önce
  VE MALESEF BU ADAMA DOKUNULAMIYOR BELGELERİ ARŞİVDEYKEN.BİR SEBEBİ OLMALI.ARKASINDAKİLER KİMLER Kİ
 • kekokeko10 gün önce
  evet uğırdan masalları dinlediniz. gidin rotary kulüp toplantılarına neler konuşuluyor bir dinleyin. hepsi İslam düşmanı bunu açık açık söylüyorlar modada toplantıları vardı bizaat gördüm toplantı iyasadışı değil. bir yerlere gelmek için helede sol kesimde böyle yerlere üye olmadan mümkün değil.
 • Tata TongaTata Tonga10 gün önce
  Hiç değişmiyor... Uğur Dündar a fetöcüler de saldırmıştı... yok sevgilisi barmış falan filan... aynı saldırılar devam ediyor...
 • İsmailİsmail10 gün önce
  Asıl müfteri düzenbaz kendisidir Bay duayen gazeteci evet yıllarca tekkanallı dönemde duayen diye bize kendisini servis etti.ozamanlar pastaneleri fırınları denetler işe yarardı hamam böceklerini çekerdi enazından.sonrasında "pezevenk (kendisi ona özel bir anlam vermişti)" müjdat pornocu metin akpınar ve avaneleri ile bu ülkenin seçilmiş siyasetcilerine olabildiğince saldırdı namaz kılan çocukların yayınladığı düngibi aklımızda tazeliğini koruyor Allahtan tekdileğim bu ve bunun gibi müfterilerin azabı kalıcı OLUR İNŞALLAH vakit yaklaşıyor nasılsa

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019