Dr. Aydın'dan 'gençlik' değerlendirmesi: Gençlerimiz geçmişimizin izlerinden kopmamalı

Öğretim Üyesi Dr. Oğuzhan Aydın, her işe Besmele ile başlamanın önemine vurgu yaparken; "Bizim tarihimiz ve kültürümüz gönül yıkmamak üzerine kurulmuştur. 21. asrı inşa eden gençlerimiz, geçmişimizin izlerini, tarihi ve kültürel vizyonunu geleceğimize aktarmalılar" dedi.

19 Nisan 2019 Cuma 21:15

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Oğuzhan Aydın, yeniakit.com.tr'deki 'Gençlerle Sohbet' köşesinde her işe Besmele ile başlamanın önemine vurgu yaptı. Dr. Aydın; "Bizim tarihimiz ve kültürümüz gönül yıkmamak üzerine kurulmuştur" diyerek genç nesle tavsiyelerde bulundu.

Anadolu'nun her toprağının şehit kanları ile ıslandığına vurgu yapan Aydın, gençlerin tarihi değerlerden koparılmasının en büyük tehlike olduğuna işaret ederek; "21. asrı inşa eden gençlerimiz, geçmişimizin izlerini, tarihi ve kültürel vizyonunu geleceğimize aktarmalılar" ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 21:15

YORUM YAZ

  • 1 ay önce
  • Hasan GünHasan Gün1 ay önce
    Oğuzhan Hoca müthiş

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019