Seçim 2019 Sayfası

Dolandırıcıyı böyle alt etti

Telefonda kendisini polis memuru olarak tanıtan Mustafa kod adlı dolandırıcı uyanık şahıs tarafından böyle oyuna getirildi.

21 Temmuz 2018 Cumartesi 18:18

Asayiş büro amirliğinden aradığını söyleyen Mustafa kod adlı dolandırıcı iletişim kurduğu şahsın kimliğinin 28 farklı kişi tarafından kullanıldığını söyleyerek kişisel bilgilerini istiyor. Dolandırıcının aradığının farkına varan uyanık şahıs durumu polise bildirerek dolandırıcıyı işletiyor. Konuşmanın sonunda neye uğradığı şaşıran dolandırıcı hakaretler savuruyor.

MÜDAHALE EDİLMİYOR

Öte yandan bu gibi telefon dolandırıcıları, kendilerini bankacı, polis, asker, jandarma vb. meslek gruplarının mensubu olarak tanıtıyor ve insanların binlerce lirasını çalıyor. Tüm şikayetlere rağmen ilgili birimlerin bu şahıslarla müdahale etmemesi vatandaşları isyan ettiriyor.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Temmuz 2018 Cumartesi 18:18

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Nisan 2019