• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Doğalgaz desteği hedefleri devam ediyor: Çorum’dan 5.167 bin aboneye doğalgazı destek gönderimini sağlıyor

Yeniakit Publisher
2024-01-15 18:12:00 - 2024-01-15 18:42:53
Doğalgaz desteği hedefleri devam ediyor: Çorum’dan 5.167 bin aboneye doğalgazı destek gönderimini sağlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik doğal gaz tüketim desteğini düzenli sosyal yardım programlarımıza dâhil ettik derken Dar gelirli vatandaşlara 2024 yılında doğal gaz desteği devam ediyor. Son gelen haber Çorum'dan

Çorum’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 5 bin 167 aboneye “düzenli doğalgaz tüketim desteği” verildi.

Çorum Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Genel Müdürlüğü tarafından ulusal düzeyde 12.12.2023 tarihinde “Düzenli Doğalgaz Tüketim Desteği” yardım başvuruları başlatıldı.

Çorum İl Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na 5 bin 167 adet yardım başvurusu talebi ulaştığı ve tüm taleplerin sonuçlandırıldığının belirtildiği açıklamada, “Düzenli Doğalgaz Tüketim Desteği başvuruları devam etmektedir. Başvurular sadece e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ yapılabilmektedir” denildi.

Düzenli doğal tüketim desteği başvuruları için 3294 sayılı kanun kapsamında kişi başı gelir net asgari ücretin 1/3’ü olan 5.667 liranın altında gelire sahip olmak ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan 2023-2024 kış döneminde kömür yardımı almamış olmak şartı aranıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Geçiniz

Seçim çalışması bunlar.

Nuh yusuf Nuhhan

Biz emeklilere hele kirada olan bana cok büyük iyiliktir. Teşekkürler. Artı kaynak arayan maliye bakanıma bir önerim var faizler yükseldi gecelik overnight mi diyorlar ne? O faizlere peşin gelir vergisi koyup öyle ödesin bu gelir vergiside hazineye gelir olup reisin emeklilere zammını engellemesin. Rantcılara gelince bedava para kazan millete gelince bütce yetmiyoru bitirsin Faizle gelir elde edenin en az % 30 gelir vergisini peşin kessin ve beyannamelerdende düşürtüp tekrar devletime zarar verdirmesin ki devletim ha bire ötv artirıp enflasyonu hortlatan olarak tarihe grcmesin. Gecen dönemki maliye bakanı faiz kampanyalari ile toplumsal bela deprem getirdi. Sende enekliye ek zammi engelleyerek faiz artirarak beddua ve baska toplumsal bekalara girişim yapma bakanım emribil maruf neh-i anil munker. Bu ülkeye emegi gecmiş işveren tarafindanda yillarca sömürülmüş evi olmayan ssk emeklilerini ülkeye katkisını unutup bütceye gelir elde edecegin yerde önünu kesme. Adliyelerdeki icra karari aldirılmiş dosyaları maliye olarak incelesen kacirılan vergileri görür tahsil edersin. Hala geli faturası kesmeyen avukatlarda bile 4 kati kacakcilik cezasi kesecegin avukat senedi hacize verip gayri resmi ticaret yapanlar ne kadar vergi kacirdıginı gorursun. Formulle deyil takiple devlete gelir.saglarsiniz oysa son senelerde maliyede moda oldu vergi kacirmak hep sizinle başladi devam etti. MATRAH ARTIRIMI AFFI rantci kazansın vergi kacırilsin ana emekli ssk lıya bagkurluya gelince yok. O zaman AB uyum yasasina göre evi olmayablara kira ödemek gerekiyor evi olmayanların kirasıni odeyin. Yeter milleti saf yerine koyup bedevacıları destekleyif fahiş kazançcılara desteginiz ben urfa köfteye bu yaşta aklima düser oldu son 7 yildır vijdan toruna hediye alamadigim gibi dagmada muhtac oldum. Allah icin tokide bile ev cikmadı. Bunlarida göz önüne alki. Sadece ABD MASTIRI AB kanunlarina gore milletini ezme herşey var oldu bu hükümet döneminde fakat gelir düşüklügü dengesizligi ile kitlıkda yaşar gibi yaşiyorum. Uçaylar geldi sen hala rantciya faiz yükseltme peşindesin. Ben faiz var diye ev bile almam. Unutma belki benim gibilerin duasi ile giderken bizi kusturdünüz bilincli yapanlara bedduamiz da var. Ab uyum yasasina göre ev kiralarımızı ode lütfen.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23