• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Diyarbakır'a giden korona hastası ortalığı karıştırmıştı... Test sonuçları belli oldu

İstanbul'dan otobüsle Diyarbakır'a giden koronavirüs hastası kadın, araçta kendisine yardım eden muavini alnından öpmüştü. Yaşananların ardından muavin ve araçtaki diğer 30 kişinin test sonuçları belli oldu.

Yeniakit Publisher
2020-06-05 07:18:00 -
Diyarbakır'a giden korona hastası ortalığı karıştırmıştı... Test sonuçları belli oldu

İstanbul'da 3 gün önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yaptıran ve sonucu çıkmadan dün Diyarbakır'a doğru otobüsle yola çıkan Süreyya Ç., yoldayken hastaneden gelen telefonla koronavirüs testi sonucunun pozitif çıktığını öğrendi.

Süreyya Ç., durumu muavine bildirdi. Bunun üzerine otobüs şoförü Süreyya Ç.'yi otobüsle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bıraktı. Süreyya Ç. otobüsten inerken, muavin Zafer Demir de valizini taşırken kendisine yardım etti.

Süreyya Ç. o sırada eldiven ve maske takmayan Demir'i, kendisiyle ilgilendiği için alnından öpüp, 50 TL para verdi. Süreyya Ç. hastanede karantinaya alındı.

Tekrar Diyarbakır'a doğru yola çıkan otobüs de durumun emniyet ekiplerine bildirilmesinin ardından Bolu'da durduruldu. Dün akşam saatlerinde Bolu'da durdurulan otobüstekiler, Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi'ne getirildi. Otobüste bulunan 5'i çocuk 27 yolcu ile 3 personele, otobüsten sırayla indirilerek koronavirüs testi yapıldı. Otobüstekiler, daha sonra yollarına devam etti.

Testler negatif

Süreyya Ç.'nin alnından öptüğü muavin Zafer Demir ve otobüstekilerin koronavirüs testlerinin sonucu negatif çıktı. Testlerin sonuçları otobüstekilerin bulundukları illerdeki Sağlık Müdürlüklerine gönderildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

...

Eyyyyyy gafil insanoğlu!!!! Virüs de dahil her şey kimin emrinde ??????? Haaaa siz kalmayın lafımın tesirinde, kusur eylemeyin tedbirde. Lakin unutmayın ki hiç bir şey başı boş değildir. Hiç bir şey Yaratıcı'dan, Yaşatıcı'dan üstün ve güçlü değildir. Her şeyin sahibi, her şeyi en iyi bilendir. Yapılacak en doğru şey de İslam'ın çemberinden içeri girmektir. Çünkü orada her şey var. Temizlik, insanlık, tedbir, tevekkül, gayret.
 • Yanıtla

Öztürk

Şehirler arası serbestlik kontrol altına alınmalı devam eder ise bunu önüne geçilmez
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23