• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dışişleri Bakanlığı'ndan 1915 mesajı!

Yeniakit Publisher
2024-04-24 14:46:00 - 2024-04-24 15:06:51
Dışişleri Bakanlığı'ndan 1915 mesajı!

Dışişleri Bakanlığı, "Bazı radikal çevreleri memnun etmek amacıyla (bazı yetkililerin) 1915 olayları hakkında yapılan tek taraflı açıklamaları reddediyoruz" açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı, "Bazı radikal çevreleri memnun etmek amacıyla 1915 olayları hakkında yapılan tek taraflı açıklamaları reddediyoruz." açıklamasında bulundu. Bakanlık, "Tüm tarafları, Ortak Tarih Komisyonu kurulması önerimize ve Ermenistan ile başlatılan normalleşme sürecine destek vermeye çağırıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Dışişleri Bakanlığı, "Tarihi gerçekleri çarpıtan bu açıklamalar uluslararası hukuka da aykırıdır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 1915 olaylarının meşru tartışma konusu olduğunu açık biçimde kayda geçirmiştir." dedi.

"TEK TARAFLI AÇIKLAMALARI REDDEDİYORUZ"

Dışişleri Bakanlığı, "Bazı radikal çevreleri memnun etmek amacıyla 1915 olayları hakkında yapılan tek taraflı açıklamaları reddediyoruz. Tarihi gerçekleri çarpıtan bu açıklamalar uluslararası hukuka da aykırıdır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 1915 olaylarının meşru tartışma konusu olduğunu açık biçimde kayda geçirmiştir." ifadelerini kullandı.

Bakanlık şu ifadelere yer verdi:

ORTAK TARİH KOMİSYONU ÇAĞRISI

Tarihle ilgili bu ön yargılı ve tarafgir açıklamalar, iki toplum arasındaki uzlaşı çabalarına zarar vermenin yanı sıra nefret suçları işlemeye meyilli radikal grupları da cesaretlendirmektedir.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Tüm tarafları, Ortak Tarih Komisyonu kurulması önerimize ve Ermenistan ile başlatılan normalleşme sürecine destek vermeye çağırıyoruz.

Tüm tarafları, Ortak Tarih Komisyonu kurulması önerimize ve Ermenistan ile başlatılan normalleşme sürecine destek vermeye çağırıyoruz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HESAP

EVET ERMENİLER TAMAMEN SUÇLULAR EĞER OSMANLI DEVLETİMİZ İSTESEYDİ ONLRIN KÖKÜNÜ KAZIRDI KİM ENGEL OLACAKTI DSEMEK Kİ SON ÖMRÜNDE OLMUŞSA ERMENİLER HİYANETLİK İÇİNDELERDİ DE ONDAN ŞİMDİ PKKLIYI GEBRTTİĞİN DE SUÇ KİMDE

Parlementer Soykırım

Soykırımın en büyük delili toplu mezarlardır. Fransanın Cezayirlilere, Almanların yahudilere, Ermenilerin Azerilere, İsrailin Filistinlilere, sırpların boşnaklara, rumların kıbrıs türklerine yaptığı soykırımlara ait toplu mezarları tüm dünya gördü.Aynı dünya bir tane ermeni toplu mezarı gördü mü ? Tabi ki hayır! Olmayanı nasıl görecekler.Türöiye Cumhuriyetini sıkıştırmak için parlementolarında sapık zihinlerinden soykırım kararları çıkartarak tarih yazıyorlar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23