• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dilipak'tan dünya gündemini sallayacak açıklama! "Depremi 72 saat önceden tahmin edecek sistem..."

Akit TV'de Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de çeşitli veriler üzerinden depremi önceden tahmin edilebileceğini öne süren bir araştırma ekibinden bahseden Dilipak, sadece Türkiye değil, dünya gündemini değiştirecek bilgileri açıkladı.

Yeniakit Publisher
2019-12-18 20:22:00 - 2019-12-18 20:31:47

Akit TV'de Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi analiz ettiği Akittv ekranlarının ilgiyle izlenen programı Derin Gerçekler'de deprem tahminleriyle dikkat çeken Kadir Sütçü ve çalışmaları hakkında bilgi veren Dilipak; ''Bu ekip çalışmalarını tamamlamak üzere! Hayata geçtiğinde deprem artık tehlike olmaktan çıkacak! Can kayıplarının önüne geçebileceğiz ve dünya da büyük yankı uyandıracak'' dedi.

Bu sistem nedir? Nasıl işliyor? Depremi önceden nasıl tahmin ediyor?

Dilipak açıklamalarına devamla; ''Bu ekibin oluşturduğu sistemler görüyoruz ki deprem tahminlerinin yüzde 92'si tutuyor! Bu ciddi bir oran! Raporları var, online verdikleri veriler takip edilebiliyor! Hatta 72 saat önceden depremi öngörebiliyorlar'' dedi.

''Deprem tahmin yöntemi, yazılıma dönüştürülecek''

Dilipak, Derin Gerçekler'de gündeme getirdiği konu üzerinden devamla ''Yüzde 92 oranında tahminleri tutuyor. Yerdeki manyetik alan bulutların hareketlerini etkiliyor. Bundan yola çıkarak tahminlerde bulunuluyor. Bu konulardaki çalışmalar devam ediyor. Meteorolojik verileri ve uydu görüntülerini tarıyorlar. Projenin adı DEKOS (Deprem Kuvveti Organize Sistemi). Algoritma olarak bir bilgisayar ortamında yazılıma dönüştürülecek. Tutmayan tahminler de var'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Habervakti.com

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Siyasi kavun

En iyisi takip etmemek. Yoksa adamın siniri bozuluyor.
 • Yanıtla

Firfir

Ey dilipak,eger böyle bi durum olsaydı bu dünyada bomba gibi patlardı, degil o gazetesi gibi tvside aynı seviyede olan Akit tv.Bu sözüm ona usta gazeteci bu ıvır zıvırlarls ugracagına, okurlarına türk toplumun acil durumunu haberdar etsin, %35 işsizlikten bahsetsin, asgari ücretin altında maaş alanların hayat muçadelesini haber etsin, işte gazetecinin vazifesi budur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı