• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yazarımız Abdurrahman Dilipak’a hakaret eden kişi mahkûm oldu

Gazetemizin usta kalemlerinden Abdurrahman Dilipak'a ve ailesine sosyal medya üzerinden hakaret ve tehditlerde bulunan kişi cezaya mahkum oldu.

Yeniakit Publisher
2019-10-15 10:34:00 -
Yazarımız Abdurrahman Dilipak’a hakaret eden kişi mahkûm oldu

Gazetemizin yazarlarından Abdurrahman Dilipak’a, babası, ailesi ve çocukları ile ilgili olarak sosyal medyadan, iftira, hakaret ve tehditlerde bulunan E.E. mahkum oldu.

İstanbul 43. Asliye Ceza Mahkemesinde 10 Ekimde görülen duruşmada mahkeme kararını açıkladı. 7 ay hapis cezası alan E.E.’nin mahkumiyeti para cezasına çevirildi.

E.E. ifadesinde “öfkeyle hakaret ettiğini” söylemişti. Fotoğraf kullanarak oluşturduğu sanal afişi bir çok mecrada tekrar tekrar yayınlayan E.E.nin karara, tebliğinden itibaren 7 gün içinde İstinaf mahkemesine itiraz hakkı bulunuyor. Mahkeme gerekçeli kararını daha sonra açıklayacak.

Konuyla ilgili olarak Dilipak’ın avukatı Salih Döğücü yaptığı açıklamada, “Karşı tarafın itiraz edip etmediğine bakacağız. Tabi tazminat davası açma hakkımız da var. Bu tür saldırılar karşısında saldırıya uğrayanların dava açmaları gerek. Yapanın yanına kâr kalırsa o zaman bu tür saldırıların, iftiraların önü alınamaz. İnternet güvenli bir alan olmaktan çıkar. İnternet ortamında işlenen suçlarla ilgili her zaman geriye dönük soruşturma yapılabilir. Kod adı kullanmaları da fazla önem taşımaz. Unutmamak gerekir ki, bir kişiye yapılan haksızlık bütün bir topluma yöneltilmiş bir tehdittir” dedi. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

çağrı

Dilipak kendini böyle koruyacak fakat ak partiye her fırsatta saldıracaksa çok yazık ..
 • Yanıtla

Adil düzen

Peki basın yoluyla bir sürü kişi asilsiz iddialarla algilarla kişilik haklarına saldiri hak ihlalleri oluyor ne iş yapar bu mahkemeler rtük yokmu basın savcıları neden bu konularda zayif kaliyor illa birileri davami acacak kamu davasi diyebir sey yokmu buda herkese ders olsun herkes terbiye sınırlarına çekilmeli.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23