• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dikkat çeken kumaş maske açıklaması! Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) maske önerisini değiştirdi

Koronavirüsten korunmada önemli bir paya sahip maske kullanımına ilişkin açıklamalarda bulunan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), kamusal alanlarda sağlıklı kişilerin de maske takmasını tavsiye ederken, doğru kullanılması durumunda kumaş maskelerin de koruyucu olabileceğini belirtti.

Yeniakit Publisher
2020-06-06 15:06:00 - 2020-06-06 15:10:59
Dikkat çeken kumaş maske açıklaması! Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) maske önerisini değiştirdi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), korona virüsten korunmak için maske kullanımıyla ilgili önerisini değiştirerek kamusal alanlarda sağlıklı kişilerin de maske takmasını tavsiye etti. DSÖ ayrıca, doğru kullanılması durumunda kumaş maskelerin de koruyucu olabileceğini açıkladı.

Sağlıklı kişiler için karar değişti

Dünya Sağlık Örgütü, korona virüsten korunmak için maske takılması konusundaki önerisini değiştirdi. DSÖ’den yapılan açıklamada, korona virüsün yayılmasını önlemek amacıyla kamusal alanlarda maske kullanılması uyarısı yapıldı. DSÖ, daha önce yaptığı açıklamalarda, sağlıklı kişilerin maske takmasının gerekli olduğuna ilişkin yeterli derecede kanıt bulunmadığını belirtmişti.

“Hükümetler maske kullanımını teşvik etmeli”

Dünya Sağlık Örgütünden Dr. Maria Van Kerkhove, hastalığın bulaşma riskinin bulunduğu bölgelerde doğru kullanılması durumunda kumaş maske takılabileceğini söyledi. Maske ile potansiyel damlacıkların bulaşmasının engellendiğine ilişkin kanıtlar elde edildiğini ifade eden Kerkhove, sosyal mesafenin de korunması gerektiğini hatırlatarak “Hükümetlere, halkı maske takmaya teşvik etmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Son verilere göre bugüne kadar dünya genelinde 6.8 milyon korona virüs vakası tespit edilirken, 398 bin 260 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sert

Karariniz yerin dibine batsin millete maske taktiracaksiniz akcegirlerini hastalandiracaksiniz insanlar solunum hastasi olacak
 • Yanıtla

Ahmet

Ne saçmalıyorsun sen yaa?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı