DGS sınav sonuçlarına göre üniversitelerin DGS hukuk puanları 2018

Dikey Geçiş Sınavı olarak bilinen DGS 2018 yapıldı. DGS 2018 sınav sonuçlarına göre DGS tercihlerini yapan adayların beklediği yerleştirme sonuçları açıklanmıştı. Yerleştirme sonuçlarına göre DGS'ye yerleşemeyen adaylar için ÖSYM DGS ek başvuru tercih dönemini başlattı. 2018 DGS ek yerleştirme tercihleri 11-16 Ekim tarihleri arasında yapılacak. DGS sınavına girenler 2018 DGS hukuk taban puanları başarı sıralaması merak ediliyor. DGS taban puanları başarı sıralaması hesaplama nasıl yapılır? Peki üniversitelerin hukuk bölüm puanları 2018 ne? Hukuk Fakültelerikaç DGS puanı ile öğrenci alıyor?

11 Ekim 2018 Perşembe 15:50
DGS sınav sonuçlarına göre üniversitelerin DGS hukuk puanları 2018

Dikey Geçiş Sınavı olarak bilinen DGS 2018 yapıldı. DGS 2018 sınav sonuçlarına göre DGS tercihlerini yapan adayların beklediği yerleştirme sonuçları açıklanmıştı. Yerleştirme sonuçlarına göre DGS'ye yerleşemeyen adaylar için ÖSYM DGS ek başvuru tercih dönemini başlattı. 2018 DGS ek yerleştirme tercihleri 11-16 Ekim tarihleri arasında yapılacak. DGS sınavına girenler 2018 DGS hukuk taban puanları başarı sıralaması merak ediliyor. DGS taban puanları başarı sıralaması hesaplama nasıl yapılır? Peki üniversitelerin hukuk bölüm puanları 2018 ne? Hukuk Fakülteleri kaç DGS puanı ile öğrenci alıyor?

DGS inşaat mühendisliği taban puanları 2018

Muhasebe DGS geçiş bölümleri taban puanları | Üniversitelerin DGS puanları

2018 DGS İlköğretim Matematik Öğretmenliği taban puanları ve kontejanları

DGS ilahiyat İLİTAM örgün ve uzaktan taban puanları 2018-2019 Üniversitelerin DGS puanları

DGS İşletme iktisat ve Maliye taban puanları 2018

DGS hemşirelik taban puanları 2018 ve DGS hemşirelik taban puanları başarı sıralaması

DGS elektrik elektronik mühendisliği 2018 yılı taban puanları

DGS mühendislik bilgisayar mühendisliği taban puanları 2018

DGS sınav sonuçları üniversitelerin DGS mimarlık puanları 2018

Her iki testten de en az 0,5 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacaktır. Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğreneceklerdir.

DGS SAYISAL VE SÖZEL STANDART PUANLARIN HESAPLANMASI

Yetenek testinin sayısal ve sözel bölümleri için adayların testteki sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir. Adayların, sayısal ve sözel bölümlerin her birinden aldıkları ham puanların ortalaması ve standart sapması ayrı ayrı hesaplanarak adayların ham puanları, ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülecektir. Böylece adaylar için Sayısal Standart Puan ve Sözel Standart Puan hesaplanacaktır. Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2018 Perşembe 15:50

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Ekim 2019