Devril lider El Beşir yemek yemeyi ve ilaçlarını kabul etmiyor

Sudan'daki darbe ile görevinden alınan devrik Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in, yemek yemeyi ve ilaçlarını içmeyi kabul etmediği öğrenildi. Birkaç gün önce kan pıhtılaşması nedeniyle tedavi görenEl Beşir, tedavisinin ardından Hartum'daki konuk evine götürüldü.

22 Nisan 2019 Pazartesi 07:18
Devril lider El Beşir yemek yemeyi ve ilaçlarını kabul etmiyor

Sudan'da birkaç gün önce tromboz (kan pıhtılaşması) nedeniyle tedavi gören devrik Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, yemek yemeyi ve ilaçlarını içmeyi reddediyor.

Sağlık yetkilisinden alınan bilgiye göre, Beşir, hafif derecede geçirdiği tromboz nedeniyle bir hastanede tedavi gördü ve daha sonra başkent Hartum'da tutulduğu konuk evine götürüldü.

Psikolojisi bozuldu

Sağlık yetkilisi, tedavinin ardından Beşir'in sağlık durumunun stabil hale geldiğini ancak psikolojisinin bozuk olduğunu aktardı.

Devrik Cumhurbaşkanı Beşir'in yemek yemeyi ve ilaçlarını almayı reddettiğini ifade eden sağlık yetkilisi, Beşir'in sıvı maddeler ile damardan beslendiğini kaydetti.

Sudan'da 19 Aralık'ta ekonomik kriz sebebiyle başlayan gösterilerin, hızla başkent Hartum ve ülke genelinde rejim karşıtlığına dönüşmesi ve başkentteki ordu karargahı önünde yoğun katılımlı gösterilerin ardından ordunun 11 Nisan Perşembe günü yönetime el koyduğunu açıklamasıyla 30 yıllık Ömer el-Beşir dönemi sona ermişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Nisan 2019 Pazartesi 07:16

YORUM YAZ

  • fetöye lanetfetöye lanet1 ay önce
    yok yemeyı reddediyor. yok ilaçlarını almıyor..yok evinde bavulunda milyonlarca dolar bulundu??? Bu haberleri darbecilerinden ağzından alıp akıl mantık süzgecinden geçirmeden ve araştırmadan , direk yazmayın. Darbeyi ve faillerini masum gösterme rolu bunlar. Yemek vermiyoruz mu diyeceklerdi.bavuldaki paraları da kendileri koymuşlardır oraya.bizim ayakkabı kutusundaki paralar gibi!!! gavurun iftirasını direk alıp haber yapmayın.... bu darbe ile türkiye ve sudanıjn arasını açtılar ..burda odaklanın!!!gerisi FETÖ AĞZI

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019