• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olan Tamer Karadağlı'ya muhalefetten hakaret yarışı!

Yeniakit Publisher
2023-08-11 22:31:00 -
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olan Tamer Karadağlı'ya muhalefetten hakaret yarışı!

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oldu.

Karadağlı hakkındaki gelişme muhalefeti rahatsız etti.

Karadağlı'yı hedefe koyanlardan biriside CHP'li Ali Mahir Başarır oldu.

Dünya görüşü hoşuna gitmeyince 'sanatçı değil'!

"Ülkemiz kültürel bir erozyona uğratılıyor. Dün Resmi Gazete'de bir atamayı gördük. Tamer Karadağlı'nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olduğunu gördük." diyen Başarır, önce Karadağlı'nın sanatına dil uzattı:

Anadolu'ya, ülkemize tiyatroyu, sanatı, taşıyan, sevdiren bir kurumdan bahsediyoruz. Yaklaşık 3 bin personeli var bu kurumun. Çok değerli sanatçılar, yöneticiler var. Kuruma bağlı yöneticiler var. Bir sefer; Tamer Karadağlı'nın bu kurumla hiçbir ilgisi yok.

Ali Mahir Başarır, Karadağlı için kullandığı çirkin ifadelere şöyle devam etti:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Beyefendi Saray'ı çok seviyor. Birden döndü. Düne kadar Gezi'deydi, bugün Gezi karşıtı. Düne kadar muhalifti, bugün Saray'ın yanında. Olmaz, tiyatroda, sanatta bari bunu yapmayın. Bir düşünün 1949'da kim vardı? Muhsin Ertuğrul vardı. Oradan buraya geldik biz. Sanata, sanatçıya, bu kurumlara dokunmayın.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ADİL

evet karadağlı halk olarak şu an ki gibi doğru yolda yürüdüpün sürece arkanızdayız ve sizi destekliyoruz hiç aldırış etmeyiniz ''it ürer kervan yürür''

Ahmet

Ne oldu tiyatro elden gidince, tiyatroya başdınız. Bu kurumun başına niçin bir gayri muslim veya dönme gelmedi diye yırtmadık bir yeriniz kalmadı. Başta ar edep perdeniz diyeceğim ama o sizde hiç olmadı ki!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23