• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

DEVA Partisi'nden İmamoğlu açıklaması: Net bir duruşu yok

Yeniakit Publisher
2023-08-17 02:23:00 -
DEVA Partisi'nden İmamoğlu açıklaması: Net bir duruşu yok

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, CHP'de değişim hareketini başlattığını söyleyerek, başkanlık koltuğuna aday olduğunu belirten daha sonra çark eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP’de seçim sonrası başlayan 'değişim' tartışmalarının fitilini ateşleyen ve Zoom üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na darbe planlayan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu geri adım attı. Geride kalan gün Haliç Kongre Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen İmamoğlu, "Kendimi İstanbul ile mühürlü kabul ediyorum" diyerek İBB adaylığına göz kırptı.

"Net bir duruşu yok"

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, CHP Genel Başkanlığına oturmak için Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı 'değişim' isyanı başlatan ve daha sonra çark eden Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. "İmamoğlu'nun yapmış olduğu basın toplantısında kafasının karışık olduğunu gördük." diyen Şahin, "Adaylık konusunda netlik ortaya koyması gerekiyorsa bunu açık şekilde ifade edebilirdi" dedi.

"Partisinin yetkili organları cevap verir"

Şahin'in TV100 canlı yayınında yaptığı açıklamalar şöyle:

"Sayın İmamoğlu'nun yapmış olduğu basın toplantısında kafasının karışık olduğunu gördük. İşin açıkçası henüz net bir duruş tabi ki ifade edemedi, doğaldır. Şu an itibarıyla mevcut belediye başkanı. Aday olup olmayacağına partisinin yetkili organları karar verir. Henüz bu karar açıklanmadan kendisinin yapmış olduğu değerlendirmeler üzerinden bizim bir duruş sergilememiz DEVA Partisi açısından yanlış olur. Tabi ki 4 yılı aşkın süredir İstanbul'a belediye başkanlığı yapıyor. İmamoğlu, adaylık konusunda netlik ortaya koyması gerekiyorsa bunu açık şekilde ifade edebilirdi."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İbrahim

Türkiye nin Zelensky si

dansözün kıvırması

net duruşu olmayan kıvrağın yanında aylarca yan yana durup o sahnelerde kürsülerde c.başkanı olacak diye elini kaldıran kimdi bir türk ata sözü derki nesrin topkapının yanında duran onun gibi dansözlük yapar der
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23