• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

DEVA Partili Yeneroğlu'na nasıl seçildiği hatırlatıldı: CHP'yi beğenmiyorsan istifa et

Yeniakit Publisher
2023-08-23 01:10:00 -

Canlı yayında DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile CHP'li Mehmet Sevigen arasında seçim tartışması çıktı.

Partisinin yerel seçime tek başına girmesini gerektiğini söyleyen DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile CHP'li Mehmet Sevigen arasında canlı yayında gerilim yaşandı. Sevigen, "CHP'yi beğenmiyorsanız, istifa edin" dedi.

"Beğenmiyorsanız istifa edin"

Sevigen'in Yeneroğlu'yla ilgili "Madem aday olmak istemiyordunuz, sizi 10. sıraya koymuşlardı, Babacan devreye girerek 6. sıraya aldılar. Beğenmiyorsanız istifa edersiniz, çok kolay. Siz CHP seçime tek girdiğinde kazanamaz diyorsunuz. CHP'nin oylarından rahatsız oluyorsanız istifa edin" sözleri üzerine stüdyoda sesler yükseldi. Yeneroğlu ise "Benim söylediğimle beni itham edin, söylemediğim şeyi bana yakıştırmayın" dedi.

"CHP'yi istemiyorsanız, yerel yöntemlerde de istemeyin"

Seviyen "Size bir tavsiyede bulunayım. Beraber iş yaptığınız, beraber yenildiğiniz insanlar hakkında böyle şeyler söylemeyin. Bu insanlar size kimlik kazandırdı, siz kendi ambleminizle girme cesaretini gösteremediniz. Siz Cumhurbaşkanı adayından daha fazla konuştunuz, siz Kemal Bey’i ezdiniz, yok ettiniz. Kemal Bey’le ilgili CHP’yle ilgili söylediğiniz laflara dikkat edin. CHP’yi istemiyorsanız, yerel yönetimlerde de istemeyin." diyerek sözlerini sürdürdü.

"DEVA Partisi olarak listelerimiz hazır"

Yeneroğlu, Sevigen'e "Pazar günü listeler kesinleştiriliyordu, Perşembe günü biz %98 listeleri bitirmiştik. Bizim böyle bir sıkıntımız yoktu. Sayın Kılıçdaroğlu, Genel Başkanı’mızı aradı ve kendisine bir projeksiyon hazırladıklarını, tüm Millet İttifakı’nın seçime tek liste halinde girmesi gerektiğini aksi takdirde çoğunluğun Cumhur İttifakı’nda olacağını, DEVA Partisi’nin CHP listelerinde girmesi durumunda 18 milletvekili kazandırdığını ısrarla ifade ediyor. Bununla ilgili istişare ettikten sonra itiraz ediyoruz daha sonra Genel Başkanı’mız istişareler sonucu Kemal Bey’in bu önerisine ‘Evet’ diyor. DEVA Partisi olarak listelerimiz hazırdı, tek başımıza seçime girmemiz gerekiyordu." diyerek yanıt verdi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Seçmen

Ya bu sevigenin de ağlamalarından sıkıldık yani yok chp den kovulmuş sun daha neyin peşindesin Bi çekilin gidin artık chp size kalmadı yahu.

Mehmedim

Beleşciler- Fırsatçılar- Kemal beyin zaafından faydalanan açıkgözler- Seçmeni olmayan tabela partilerinin fısfıs çıları, bir dahaki seçimde ( yerel- genel fark etmez) yoksunuz, hiçbiriniz.. by by
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23