• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Derbi için provokasyon uyarısı: İmamoğlu tehlikeli sularda 'Gezi'yor

Henüz YSK’nın resmi kararını açıklamamış olmasına rağmen her ortamda kendini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ilan eden ve “verin benim mazbatamı” diyerek maraza çıkartan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir-Beşiktaş maçından sonra Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde de mazbata arayışına girecek.

2019-04-14 18:52:00 - 2019-04-14 19:25:30
Derbi için provokasyon uyarısı: İmamoğlu tehlikeli sularda 'Gezi'yor

 İsmail Uğur  yeniakit.com.tr 

yeniakit.com.tr’ye konuşan Gazeteci Yazar Fatih Tezcan, belli mahfillerin 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası İstanbul'da oluşan dumanlı havayı, paralı tetikçiler ve sosyolojik dalgalanmalar yoluyla bir kaosa  çevirmeye çalıştıklarını belirterek, derbide provokasyon yapılacağına ilişkin Emniyete yoğun istihbarat bilgilerinin ulaştığını söyledi. Tezcan, “Ali Koç, Ekrem İmamoğlu ve Selami Öztürk arasında, Kadıköy'de 14 Nisan 2019 Pazar akşamı oynanacak derbi maçında CHP yanlısı bir provokasyon sahneleme yönünde iletişimler sağlandığı iddia ediliyor.” dedi.

İşaret fişeğini tribünlerden atmak istiyorlar

Ekrem İmamoğlu’nun Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a aracılar vasıtasıyla haber göndererek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda protokolde yer almak istediğine dair duyumlar aldığını belirten Tezcan, “Statlarda protokol listesi İl Gençlik ve Spor Müdürlükleri tarafından belirleniyor. Bu durumda İmamoğlu’nun protokolde başkan sıfatıyla yer alması mümkün değil. CHP'li İmamoğlu tam bu noktada mağduriyet algısı oluşturarak bir provokasyon başlatabilir, işaret fişeğini tribünlerden atabilir.” dedi.

Provokasyon olursa birinci derecede Ali Koç sorumlu olur

Tezcan derbiye yönelik provokasyon uyarılarını şöyle sürdürdü: “Hem başkan Ali Koç’u hem de İmamoğlu’nu uyarıyorum; Ali Koç statta İmamoğlu’nu ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ şeklinde anons ettirir ve Anıtkabir’dekine benzer şekilde kendi locasını vererek tribünleri hareketlendirmeye kalkarsa ikisi de bunun hesabını veremez. Oyların sayımı devam ederken YSK’yı baskı altına alan bu tür girişimler cezasız kalmaz. Sporu siyasi malzeme yaparak başarı elde etmeye kalkanlar bunun bedelini ağır öderler. Herkes sorumluluğunun farkına varsın.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı