Demiryolculardan şehitlerine lokma hayrı

TCDD Balıkesir Müdürlüğü çalışanları tarafından bu yıl 23.

25 Nisan 2019 Perşembe 15:14
Demiryolculardan şehitlerine lokma hayrı

TCDD Balıkesir Müdürlüğü çalışanları tarafından bu yıl 23. kez düzenlenen lokma hayrı tarihi gar önünde gerçekleştirildi. Düzenlenen hayırda 3 noktada 5 bin kişilik lokma dağıtıldı


Tarihi Balıkesir Gar binasının Demirspor lokali yanında bulunan alanda TCDD çalışanları tarafından vefat eden meslektaşları için gerçekleştirilen lokma hayrına ilgi yoğun oldu. Lokma hayrına CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Karesi MHP İlçe Başkanı Ceyhun Demirakın, TÜRKAV Balıkesir Şube Başkanı Adnan Tatoğlu, STK Başkanları, vatandaşlar katıldı.


Tertip Komitesi Başkanı Rafet Dayı yaptığı açıklamada "25 yıl önce Porsuk istasyonunda yaşanan elim kazada görev şehidi olmuş büyüklerimiz ve yaralılarımıza atfen başlatmış olduğumuz 23. lokma hayrımıza hoş geldiniz. 23 yıldır bu hayrı demiryolu şehitlerimize, demiryolunda çalışmış, emek vermiş, gönül vermiştüm büyüklerimize bunu hediye ediyoruz. Onlar sayesinde bugünlere geldik, onların sayesinde varız. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Katılan Balıkesir halkına da çok teşekkür ediyoruz. Bu sene 3 yerde yaptığımız lokma hayrında 5 bin kişiye lokma, 100 kg. peynir ve 5 bin poşet ayran dağıtılacak. Yarın da Cuma namazı öncesi Demiryolu şehitlerimiz ve rahmetli olan büyüklerimiz için Siteler Camisinde mevliti şerif okutacağız Tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 15:14

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019