• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Demirtaş'tan skandal Türkiye sözleri

Yeniakit Publisher
2024-03-16 22:54:00 -
Demirtaş'tan skandal Türkiye sözleri

Hapiste bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızraklı yayınladıkları ortak mesajda Türkiye'yi işgalci olarak tanımlayarak büyük skandala imza attı.

Tutuklanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile 2019'daki yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçildikten 5 ay sonra yerine kayyum atanan ve yaklaşık 5 yıldır cezaevinde Selçuk Mızraklı, İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesinin düzenlediği “Kürt Sorununda Çözüm ve Barış Konferansı'na mesaj gönderdi.

Demirtaş ve Mızraklı, mesajlarında Türkiye, Suriye, İran ve Irak'ı 'işgalci' olarak tanımladı. Mesajda şöyle denildi:

Kürt halkının kimseden bir talebi de yoktur. Çünkü talep etmek hiyerarşik bir ilişkiye gönderme yapar. Kürtler talep etmek yerine, gasp edilen özgürlüklerini geri almak istiyor. Bizim açımızdan Ankara, Tahran, Bağdat veya Şam birer talep makamı değildir, çözümün muhatabıdırlar. Tartışma konumuz ise anavatanımız Kürdistan'ın fiili, zoraki işgaliyle ortaya çıkan gasp hukukunun nasıl sonlandırılacağıdır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mikail

Bunların iflah olmazını batıdan elindekini imkan tapu vesaire fazlasıyla alacaksın ondan sonra silindir ke sıkılaştıracaksın ağababalırıyla birlikde gerçi yazmasınız ama olsun .

Bozok

Kürtçülük diyor, ama Kürtçe bilmiyor Demirtaş denen…..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23