Demirtaş'tan Diyarbakır'daki aileler açıklaması! Kıvırdı

Edirne F Tipi Cezaevi'nde bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapan anneler için bir mesaj yayınladı.

12 Eylül 2019 Perşembe 15:16
Demirtaş'tan Diyarbakır'daki aileler açıklaması! Kıvırdı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Edirne F Tipi Cezaevi'nden Diyarbakır'daki HDP binası önünde çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla eylem yapan annelere "Annelere borcumuz barışı sağlamak" başlıklı bir mesaj gönderdi.

Sanki eski Eş Başkan değilmiş gibi konuştu

Demirtaş mesajda sanki çocukları dağa kaçıran PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin eski Eş Genel Başkanı değilmişcesine açıklamalar yaptı. Demirtaş, "Her şeyden önce, bir annenin ve babanın kendi evladına kavuşma isteği ön koşulsuz, amasız ve ancaksız olarak haklı ve meşrudur. Her türlü niyet sorgulamasından azade bir şekilde saygıyla karşılanacak, son derece doğal bir istektir. Bir annenin yavrusuna kavuşmayı istememesi anormal, sıra dışı ve doğaya aykırı olurdu. Dolayısıyla annelerin bu beklentisinin, her türlü siyasi çıkar tartışmasının üstünde ayrı ve özel bir yerde tutulmasına özen gösterilmelidir. " ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 15:16

YORUM YAZ

 • AnkaralıAnkaralı7 gün önce
  Yani teröristlereçocukları bırakın mı demek istiyorsun? Biraz daha net söyle de anlayalım. Direkt olarak çocukları bırakın, çocukların s ırtından terör yapmayın deseydin ya.
 • KarakuşKarakuş8 gün önce
  Bu herif dışarı salındı mı ki konuşabiliyor
 • Baygolge Baygolge 8 gün önce
  Vay be suslu suslü laflar. E sonuç ne, ortagı olduğun pkk ya Bı cagrı yapsaydında cocukları serbest bıraksalardı. Şimdi bır sapkın guruh cıkar ve bunun laflarını alkışlarlar
 • Ömer Ömer 8 gün önce
  Ülkemde hukuk hakikaten yok olsa bunlar dışarda olmaz..biz kürtlemi savaşğyoruzda barış için diyor..
 • hizipsavarhizipsavar8 gün önce
  o zaman tasmanı bir az çek de sahibine deki. o çocukalrı bıraksınlar. yermi tabi ki yemez
 • ADMADM8 gün önce
  Demirtas verin cocuklari diyebildi mi? Kadin senin partinin kapisina gelimis, en son senin partinde gorulmus cocugum, oradan pkk egitim kampina goturulmus atladim gittim kampta vermediler cocugumu diyor. PKK meselesini ancak biz cozeriz diyen demirtas neeerrrdeeee? Once tanklarin karsisina ben cikarim diyen zihniyetle hepiniz ayni ton lacivertsiniz.
 • abdrhmnabdrhmn8 gün önce
  yani çocuklarınızı unutun diyor anladığım öbür dünyada kavuşursunuz demek istiyor şerefsiz hain
 • Osmanli KürdüOsmanli Kürdü8 gün önce
  ne yaziki bu sekil küfür edercsine mesajlar kulak buluyor aklini yitirmis milletimizden acil kendinize gelin terörist basi konustu bunu iyi beleyin yeter beee bu teröristi hala destekleye varsa acil bakirköye ilaclarini almaya götürün
 • mustafamustafa8 gün önce
  MESAJI TERSTEN OKUYUN. ADAM ÜSTÜ KAPALI O AİLELERE BARIŞ GETİRECEĞİZ YANİ KATLEDECEĞİZ ONLARI DİYOR. AMERİKAN DİLİNİ KULLANIYOR. ABD NASIL HERYERE BARIŞ GETİRİYORSA KENDİ ANLADIĞI MANADA BARIŞ ASLEN KATLİAM. İŞTE BU TERÖRİSTE AYNI DİLİ KULLANIYOR. BARIŞTAKİ MANASI SAVAŞ DEMEK SİTİYOR.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019