Demirtaş 14 ay sonra ilk kez...

Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada duruşmaya katıldı.

12 Ocak 2018 Cuma 16:08
Demirtaş 14 ay sonra ilk kez...

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı bir açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın dördüncü duruşması başladı.

Bakırköy 38. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan Demirtaş katılırken, taraf avukatları da hazır bulundu.

Duruşmaya, Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, HDP Milletvekilleri Hüda Kaya, Garo Paylan, Ertuğrul Kürkcü, Celal Doğan, Ahmet Yıldırım ve Pervin Buldan, CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Hilmi Yarayıcı ile bazı konsolosluklardan temsilciler de izleyici olarak katıldı.
Başka suçtan tutuklu bulunan Demirtaş, cezaevine konulduğu Kasım 2016'dan bu yana ilk kez bir duruşmaya katıldı.

Duruşma, Demirtaş'ın kimlik tespitinin yapılmasıyla başladı.

- Yoğun güvenlik önlemleri

Öte yandan, davanın görüldüğü Bakırköy Adalet Sarayı'nın çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Duruşma nedeniyle adliyenin önünde bekleyen kalabalık bir grup da çeşitli sloganlar atıyor.

Haber Tarihi: 12 Ocak 2018 Cuma 16:08

YORUM YAZ

 • KürşatKürşat6 ay önce
  Cezaevi yaramış selo oğlan'a.İçeride halinden memnun anlaşılan, kendine vurucular da bulduğu belli.
 • MalkoçoğluMalkoçoğlu6 ay önce
  Allahın laneti üzerinizde olsun pis katiller
 • katiltaş katiltaş 6 ay önce
  yasin lerin elleri mahşerdede yakanda sahtekar çakma solcu emperyalist kapatması
 • mehmet özçakirmehmet özçakir6 ay önce
  Bu topraklarin kaldiramayacagi kadar dürüst ve "gerçek insan" biridir Selahattin Demirtas. Minimal ruh inceligi ve yüzündeki gözlerindeki isik çok az insan da mevcut olan bir durumdur. Çok sevdiginiz yöneticilerin yüzlerine bakin, seslerini duyun ve sonra bir de bu adama bakin... Bunlari bir oguz Türk`ü olarak söylüyorum, çünkü tek bildigim erdem dürüstlük ve dogru yoldan ayrilmamaktir, ne olursa olsun!!!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü